Tesla China by mohla navrhnúť viac elektrických modelov značky Tesla

2

Svet je v očakávaní menšieho elektromobilu značky Tesla s cenou od 25 000 $ (bez DPH), ktorý má na starosti Tesla China. Nemusí to byť pritom jediný model navrhnutý a vyrábaný v Číne, naznačuje viceprezidentka tamojšej „divízie“ spoločnosti Tesla.

Začiatkom roka 2020 pri príležitosti odovzdania prvých kusov elektromobilu Tesla Model 3 vyrobených v Číne Elon Musk povedal nasledovné:

„Myslím, že v Číne zriadime dizajnérske a inžinierske centrum, ktoré by navrhlo originálne vozidlo pre globálny trh. Myslím, že to bude veľmi vzrušujúce. Čína je z hľadiska umenia jednou z najlepších krajín na svete, preto si myslím, že by to ocenil celý svet. Mali by sme to urobiť a my to aj urobíme,“ a dodal, že to bude niečo radikálne, čo nikto neočakáva, tak ako model Cybertruck.

Krátko na to spoločnosť Tesla zverejnila cez čínsku sociálnu sieť WeChat oznam, že hľadá dizajnérov do novo vznikajúceho čínskeho dizajnérskeho centra a dodala: „Tesla na vás čaká. Tesla s čínskym štýlom obletí svet.“

Kalifornská spoločnosť pritom tiež uviedla, že hľadá dizajnérske talenty, ktoré vytvoria originálne Tesly s čínskym štýlom. A povzbudzovala tých, čo majú odvážne nápady, vrátane „ne-automobilových“ dizajnérov, pretože „Tesla China“ nebude navrhovať len bežné autá.

Medzičasom už vieme, že Tesla v Číne dokončila svoje výskumné a vývojové centrum, kde bude pravdepodobne navrhnutý kompaktný model s cenou od 25 000 $ (bez DPH), ktorý má byť dostupný globálne. A nemusí ísť samozrejme o jediný model vyvinutý v Číne, čo naznačuje aj viceprezidentka spoločnosti Tesla China, Grace Tao.

Tá totiž pre miestny portál ThePaper uviedla: „Dúfajme, že v blízkej budúcnosti nielenže modely vyrobené v Číne budú používať takmer 100 % miestnych dielov, ale možno uvidíme na čínskych cestách aj modely navrhnuté a vyrobené výlučne čínskymi tímami,“ píše CnEVpost.

Grace Tao dodala, že Tesla bude v Číne pokračovať v posilňovaní technickej spolupráce so svojimi partnermi v miestnom priemyselnom reťazci, čo umožní zvýšenie podielu komponentov z lokálnych zdrojov a zároveň bude podporovať vzájomnú integráciu spoločnosti Tesla a miestnej ekonomiky kvôli vzájomnému rozvoju.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla hovorila aj tom, kedy máme očakávať menší elektromobil „za 25 000 $“ a nové batérie
Tesla za 25 000 $ bez volantu a pedálov? Nielen to malo zaznieť na internom stretnutí Tesly
Aké ďalšie elektromobily plánuje Tesla vyrábať v budúcnosti?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Je ekologické využívať miestne zdroje. Jednu factory by Elon mohol umiestniť aj na Slovensko, má tu oceľ
    z Košíc, vzdelaných ľudí, ktorí by pracovali za neveľa peňazí…

  2. Iróniou je, že Teslu takmer s istotou najviac dopredu posunie Čína. Nie Európa, alebo USA. Pre nás je takmer nepochopiteľné, aký ošiaľ vzbudzuje možnosť pracovať pre túto automobilku pre mladých Číňanov. Kombinácia špičkového technického školstva, bitka medzi supertalentami o prácu pre Teslu a hlavne ich množstvo (talentov). To je niečo, čo západ už nemá…

Pridajte komentár