Elon Musk sa vyjadril na tému vozidla Tesla určeného pre misiu na Mars

0

Elon Musk sa pri príležitosti „otázok a odpovedí“ súvisiacich s prototypom vesmírnej lode Starship od SpaceX, ktorá má byť aj prostriedkom na kolonizáciu Marsu, vyjadril aj na tému prieskumného „marťanského“ vozidla Tesla.

Nedávno sme informovali, že prototyp vesmírnej lode Starship Mk1 je vybavený batériami Tesla, pričom celý batériový blok pripomína ten, ktorý nájdeme v elektromobiloch Tesla Model S a Model X. No a to by nemuselo byť jediné spojenie medzi Teslou a misiou Muskovej spoločnosti SpaceX na Mars.

Vesmírne plány Elona Muska

Starship nám umožní obývať iné svety. Život ako ho poznáme, tak môže urobiť medziplanetárnym,“ povedal Musk, informuje Teslarati. Zakladateľ SpaceX a šéf Tesly pritom hovorí o dopravnom systéme, ktorý by zabezpečil prepravu ľudí a zdrojov medzi planétami, už od roku 2016.

Avšak na plánoch ohľadom kolonizácie iných planét pracuje v rámci projektu Mars Oasis už od roku 2001. Aj preto si niektorí myslia, že jedným z dôvodov, prečo sa Musk začal venovať elektromobilom, je ten, že by mali byť vhodné pre používanie na Marse.

Tesla a Mars?

Na nedávnom podujatí „otázok a odpovedí“ ohľadom vesmírnej lode Starship, čelil Musk aj otázkam, ktoré súviseli s plánmi Tesly a životom mimo našej planéty. Reportér Robin Seemangal sa ho pritom spýtal, či Tesla plánuje vozidlo, ktoré by fungovalo na iných planétach. „Existuje koncept vozidla Tesla Mars Rover?,“ znela jedna zo Seemangalových otázok.

„Nuž, faktom je, že Tesly budú fungovať na Marse. Môžete na nich jazdiť, pretože elektrické autá nepotrebujú kyslík. Takže v tomto ohľade nie je žiadny problém,“ odpovedal Elon Musk.

ZAJAZDI SI NA TESLE

Konkrétnej odpovede sme sa síce nedočkali, zdá sa však, že ak bude SpaceX potrebovať „marťanské“ prieskumné vozidlo, mohol by na ňom spolupracovať aj so spoločnosťou Tesla. Veď tá disponuje najmodernejšími technológiami vo svojom obore, pričom spolupráca na vývoji takéhoto vozidla by jej priniesla ďalšiu publicitu.

Zdroj: Teslarati

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk chce sedieť v rakete na Mars. Koľko má stáť letenka?
Toyota vyvíja elektromobil, ktorý môže byť súčasťou ľudskej misie na Mesiac
Elon Musk predá akcie spoločnosti Tesla, aby mohol kolonizovať Mars

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár