„Záhadná“ Tesla pri dizajnérskom centre. Čo má utajiť kamufláž?

2

Pri dizajnérskom centre spoločnosti Tesla v kalifornskom Hawthorne bol spozorovaný a zaznamenaný záhadný, aj keď povedomý elektromobil značky Tesla. A to samozrejme naštartovalo rôzne špekulácie.

Používateľ siete Twitter „Tesla Photographer (Taylor)“ zverejnil krátky videozáznam, ktorého kvalita, resp. uhol záberu sťažuje identifikáciu vozidla Tesla v maskovacej fólii. Je pritom viac ako pravdepodobné, že ide o Teslu Model 3 alebo Model Y. Na jednom z týchto modelov sa však nevie zhodnúť ani Tesla komunita.

V tejto súvislosti je zaujímavé, ako upozorňuje Electrek, že nie je vôbec bežné, aby Tesla používala v prípade svojich modelov „kamuflovaciu“ fóliu. Napríklad prototypy svojich noviniek zvykne testovať na neverejných miestach alebo jednoducho bez akejkoľvek kamufláže.

Zrejme prvou výnimkou v tejto oblasti bola Tesla Model Y spozorovaná koncom augusta v Číne, kde tento model ešte nie je dostupný, na čo upozornil portál Tesmanian. Maskovaný model Tesla v blízkosti dizajnérske centra spoločnosti, ktoré sa nachádza v krajine, kde sú modely 3 a Y bežne dostupné, je však väčšou „záhadou“.

7-miestná verzia Modelu Y?

V rámci Tesla komunity sa samozrejme objavili rôzne teórie. Podľa mnohých môže ísť o 7-miestnu verziu Modelu Y, ktorej sériová produkcia má začať budúci mesiac. Ak by to bolo tak, kamufláž by mohla naznačovať, že sa zmenili napr. proporcie vozidla. Predsa len, 7-miestna konfigurácia určite nie je bežná pre vozidlá s rozmermi Modelu Y. Na druhej strane, elektromobily postavené na špecializovaných platformách vo všeobecnosti ponúkajú viac vnútorného priestoru ako spaľováky rovnakej triedy.

Nová farba?

Na prvý pohľad môže pôsobiť úsmevne teória o novej farbe, vylúčiť však nemôžeme nič. Obzvlášť, keď Elon Musk pomerne nedávno spomenul nové farby elektromobilov Tesla. A to v súvislosti s novou lakovňou, ktorá bude zriadená v rámci Giga Berlin. To však nemusí znamenať, že nové odtiene či farby nemohli byť „odskúšané“ v USA. Veď pri ústredí spoločnosti SpaceX bol spozorovaný Model S s netypickou farbou, pričom sa špekulovalo, že ide o auto Elona Muska.

Európska verzia?

Ďalšia teória sa točí ohľadom európskej verzie Modelu Y. Tá by sa však po stránke dizajnu exteriéru nemala líšiť od tej americkej tak, aby ju bolo potrebné kamuflovať. Iba ak by odlišný spôsob konštrukcie podvozku a nová „štrukturálna“ batéria, ktoré budú špecifické pre európsku verziu Modelu Y, spôsobili viditeľné zmeny. Tiež by to mohlo mať súvis s už spomínanými novými farbami a novou európskou lakovňou, ktorá mohla byť otestovaná na americkej pôde.

Vynovený Model 3?

Nám v tejto súvislosti ešte napadá, že by mohlo ísť o upgradovanú Teslu Model 3, ktorá bola zakamuflovaná ešte predtým, ako došlo k odhaleniu v rámci oficiálneho konfigurátora. Tomu by teoreticky nasvedčovali aj zamaskované disky kolies, ktoré boli taktiež redizajnované. Na druhej strane, v tejto súvislosti by postačilo prekryť len kľučky, rámy okien (boli odstránené chrómové prvky a nahradené riešením s čiernou povrchovou úpravou) a spomínané disky kolies.

Nuž sme zvedaví, aké má táto „záhada“ vysvetlenie. A čo si myslíte vy?

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla potvrdila, že do Európy začína exportovať Model 3 vyrábaný v Číne
Tesla môže mať „v talóne“ batériu so životnosťou 3 500 000 km
Vynovená Tesla Model 3 je realitou: Lepší dojazd, výkon, výbava a mierny redizajn

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár