Šéf Tesly hovoril o novom elektromobile navrhnutom pre Európu

0

Elon Musk v rámci udalosti pod záštitou Rady Európskej únie spomínal aj elektromobil značky Tesla, ktorý bude navrhnutý v Európe, a to na mieru miestneho trhu.

Ako vieme, Tesla sa snaží čo najviac lokalizovať svoju výrobu. Preto postavila továreň v Číne (tú stále rozširuje) a stavia továreň v Nemecku („Giga Berlin„). Ďalšia americká továreň („Giga Texas“) bude dokonca dodávať modely 3 a Y špeciálne pre východnú časť USA.

A vyzerá to tak, že na podobnom princípe chce Tesla vyvíjať a produkovať minimálne niektoré svoje budúce elektromobily. Elon Musk pomerne nedávno potvrdil, že v rámci svojich závodov v Číne a Európe, ktorých súčasťou sú, resp. budú R&D centrá, Tesla urobí kompaktnejšie a cenovo dostupnejšie elektromobily odrážajúce potreby tamojšieho trhu.

Kompaktný hatchback?

„Myslím si, že v Európe by hádam malo zmysel urobiť kompaktné auto – možno hatchback alebo niečo podobné. Niečo, čo zodpovie otázku, čo chce väčšina ľudí v danom regióne. V USA majú autá tendenciu byť väčšie, v Európe zas menšie, a to z dôvodu osobného vkusu (zákazníkov). Ak sa snažíte parkovať v hustom mestskom prostredí, je dôležité mať auto, ktoré sa zmestí v rámci úzkych parkovacích miest,“ povedal Musk, upozorňuje Electrek. Tým narážal aj na problém, ktorý mal so zaparkovaním Tesly Model X v Berlíne.

Šéf Tesly pritom v súvislosti s kompaktnými vozidlami podľa agentúry Bloomberg dodal, že si je istý, že v Európe vzniknú aj ďalšie elektromobily Tesla.

Nuž uvidíme, či sa najskôr dočkáme kompaktného hatchbacku, ktorý sa neoficiálne spomína už dlhšiu dobu. Hatchback ako typické „európske“ vozidlo však už môže byť „prežitkom“. Veď aj u nás sa tešia čoraz väčšej priazni „SUV-čka“ či crossovery.

Zameranie na talenty

Musk tiež uviedol, že je dôležité, aby Tesla prilákala najväčšie európske talenty. Mnohí z tých najlepších chcú podľa neho pracovať niekde, kde sa robia originálne návrhárske práce a nechcú urobiť len európsku verziu niečoho, čo bolo navrhnuté v Kalifornii.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla za 25 000 $ môže byť kontraproduktívna, tvrdí Sandy Munro
Tesla sa pustí do HVAC systému pre domácnosti zrejme budúci rok
Nemecký politik oslovil Teslu, aby kúpila výrobcu e-dodávok StreetScooter

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár