Tesla „rozbieha“ v Číne dizajnérske štúdio. Navrhne lacnejší model

1

Menší a cenovo dostupnejší elektromobil od Tesly, navrhnutý a vyrábaný v Číne, je na základe viacerých zdrojov zdá sa na dobrej ceste. Naznačujú to nové pracovné ponuky podporené neoficiálnymi správami od zdrojov oboznámených so súvisiacimi záležitosťami.

Ako už vieme, Elon Musk zhruba pred rokom avizoval, že Tesla by mohla v Číne navrhnúť a vyrábať elektromobil pre celý svet, ktorého dizajn bude ovplyvnený čínskym umením. Zdá sa pritom, že pôjde o menšie vozidlo s cenou okolo 25 000 $ (bez DPH), o ktorom hovoril neskôr počas „Tesla Battery Day“.

A neoficiálne správy, ktoré prišli nedávno z Číny, spomínajú dokonca ešte lacnejšie vozidlo, začínajúce v prepočte na cene okolo 20 000 € (zrejme s DPH), pričom jeho horná hranica má končiť pri sume okolo 25 000 €. Ďalšou zaujímavou neoficiálnou informáciou je, že by malo prísť skôr, ako avizoval Elon Musk, a to už v budúcom roku.

O aktivitách ohľadom „čínskeho“ modelu Tesla sa v priebehu minulého roka objavilo aj viacero oficiálnych správ aktuálne podporených novými pracovnými pozíciami, na ktoré upozornil portál Tesmanian. Tie súvisia s návrhom dizajnu automobilov.

Agentúra Reuters pritom nedávno informovala, že získala súvisiace informácie až od 3 zdrojov, ktoré však nechceli byť menované. Spravodajská agentúra v tejto veci uviedla, že Tesla podniká aktivity vedúce k otvoreniu dizajnérskeho centra v Číne.

Okrem iného hľadá hlavného dizajnéra (a to údajne od septembra), pričom medzi požiadavky patrí aj 20-ročná prax, znalosť čínskeho vkusu a „bikultúrnosť“, ktorá pomôže preklenúť priepasť medzi Čínou a USA. Celý dizajnérsky tím má tvoriť 20 ľudí, ktorí budú mať podľa jedného zo zdrojov na starosti cenovo dostupnejší elektromobil s cenou 25 000 $, o ktorom hovoril šéf Tesly.

„Kompakt“

Zdroje Reuters tiež uvádzajú, že má ísť o kompaktné vozidlo, tzn. nižšiu strednú triedu. Tým by sa zaradilo pod Teslu Model 3, na ktorej podvozku má podľa iných čínskych zdrojov vyrásť. Zatiaľ sa však neobjavila žiadna zmienka o možnom type tohto vozidla. Nakoľko má ísť o globálny model, môžeme čisto teoreticky predpokladať, že veľké šance má karoséria typu „crossover“. Popularita týchto vozidiel totiž rastie na všetkých trhoch.

Nuž, uvidíme. Na základe doterajších informácií a možného urýchlenia plánov sa môže zdať, že ohľadom technického základu má už Tesla jasno. V prípade, že sú informácie o plánovanom spustení výroby menšej Tesly v roku 2022 pravdivé, dizajnérsky tím, ktorý ešte len vzniká, zrejme bude musieť pracovať extrémne ťažko. To síce nie v prípade Tesly nič neobvyklé, príchod tohto vozidla v budúcom roku sa napriek tomu javí ako veľmi ambiciózny plán. Uvidíme…

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla za 25 000 $ môže byť kontraproduktívna, tvrdí Sandy Munro
Elon Musk potvrdil 2 menšie elektromobily Tesla, vrátane „európskeho“
Tesla Model Y v najlacnejšej verzii Standard Range je napokon realitou

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Obávam sa, že asi veľká väčšina užívateľov sú v danom ohľade „výtvarní barbari“ a že vzhľad a dizajn auta má iba minimálny vplyv na výber konkrétneho auta…
    Tým samozrejme nechcem dehonestovať prácu výtvarníkov a dizajnérov!

Pridajte komentár