Tesla by mohla vyrábať elektrobicykle, hovorí Elon Musk

0

Elon Musk v minulosti vylúčil elektrický motocykel značky Tesla, aktuálne však pripúšťa, že by mohli vyrábať elektrobicykle. Automobilka General Motors pritom pred pár dňami potvrdila vývoj dvoch „e-bike“ modelov.

Elon sa v nedávnom rozhovore pre Recode vyjadril, že Tesla neplánuje vyrábať elektrické kolobežky. Dôvodom má byť to, ako nedôstojne končia zdieľané elektrické kolobežky zo služby Bird and Lime. Následne dodal: „Ale elektrobicykle…, myslím, že by sme mohli vyrábať elektrické bicykle, áno.“

Ak by sa na nakoniec potvrdili jeho slová, mohlo by to priniesť výraznú akceleráciu rozvoja elektrobicyklov. Veď produkty značky Tesla dokázali pozdvihnúť a spopularizovať už nejednu oblasť či časť priemyslu. Nepochybujeme preto o ich možnom úspechu. Ako poznáme Elona Muska a Teslu, nejednalo by sa určite o bežný elektrobicykel s logom Tesla. Dočkať by sme mohli zaujímavých a užitočných inovácií.

Veď Tesla disponuje najmodernejšími technológiami nielen v oblasti batérií, elektromotorov či materiálov (aj vďaka SpaceX). Tesla by sa mohla blysnúť aj efektívnym systémom regeneratívneho brzdenia, možnosťou nabíjania na Superchargeroch (v rámci samostatného konektora alebo stojana) či integráciou GPS modulu pre jednoduché vystopovanie odcudzeného bicykla. A keď k tomu pridáme nejakú cool „vychytávku“ či sexi dizajn, dá sa očakávať, že objednávky sa len tak pohrnú.

General Motors už e-bike vyvíja

Aktuálne to však vyzerá tak, že americký automobilový koncern General Motors je v tomto smere oveľa ďalej ako Tesla. Veď nedávno sa pochválil prototypom skladacieho elektrobicykla. Vo vývoji je pritom aj ďalší kompaktný e-bike.

Elektrobicykle od General Motors majú byť inovatívne, integrované a prepojené. Na trh sa majú dostať už budúci rok. Zatiaľ však nemajú meno. To im však môžete vymyslieť aj vy. Stačí sa zapojiť do súťaže eBikeBrandChallenge.com. Ak váš návrh uspeje, môžete zaň dostať až 10 000 $.

Na záver dodávame, že elektrobicykle so značkami automobiliek nie sú ničím výnimočným. Veď ich ponúka napríklad aj BMW, Audi či Peugeot

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla pracuje na novom produkte. Nazýva ho “Megapack”
Prototyp crossoveru Tesla Model Y bol schválený do výroby, hovorí Musk
Teslu Pickup vraj budeme chcieť, aj keď ju nepotrebujeme. Aj pre kyberpunk dizajn

Zdroje: Electrek, GM, titulná (ilustračná) fotografia: Trefecta 

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár