Elon Musk naučil Tesly prdieť a umožnil ovládanie hier cez volant a pedále

0

Tak ako Elon Musk koncom novembra sľúbil, tak sa aj stalo. Aktualizácia softvéru všetkých modelov značky Tesla prináša „toaletný humor“, romantický režim a nové hry, pričom jednu z nich možno ovládať prostredníctvom volantu a brzdového pedálu.

Tzv. Easter eggs alebo ak chcete veľkonočné vajíčka, prinášajú na palubu vozidiel Tesla najmä humor a zábavu. A aktuálny predvianočný „balík vylepšení“ nie je výnimkou. Mohol by si v ňom nájsť každý to svoje.

Prdy na 6 spôsobov

Nadšencov nefalšovanej „detskej“ zábavy iste poteší „režim testovania emisií“. Vďaka nemu totiž dokáže Tesla hlasito „prdieť“. Na výber je pritom množstvo druhov prdov, a to: ne-prd, ktorý je narážkou na „ne-plameňomet„, short shorts ripper „venovaný“ tzv. shorterom alebo ak chcete krátkodobým predajcom akcií Tesla, Falcon Heavy (najväčšia raketa od SpaceX), Ludicrous prd (odkaz na extrémny režim akcelerácie Modelu S a X), Neurastink (odkaz na Muskovu firmu Neuralink) a Boring prd (odkaz na Muskovu firmu The Boring Company).

Navodenie romantickej atmosféry

Prdy je pritom možné aktivovať pomocou ovládača na volante či aktiváciou smerovky. „Fajnšmekri“ môžu prepojiť tento „toaletný humor“ s romantickým režimom, ktorý mení obrie obrazovky Tesiel na krb. K zvuku praskajúceho dreva je pritom možné pustiť aj pieseň Sexual Healing od Marvina Gayea.

Hra ovládaná volantom a brzdovým pedálom

Aktualizácia prináša podľa Electrek aj klasickú Atari hru „Pole Position“. V rámci nej riadite virtuálne vozidlo v skutku pokročilým spôsobom. Bežné hry sa ovládajú prostredníctvom dotykov na displeji. Pole Position však je možné ovládať pomocou skutočného volantu a brzdového pedálu, pričom pomocou ovládača na volante je možné aj radenie prevodových stupňov. Hry TeslAtari po novom podporujú aj pripojenie herného ovládača cez predný USB port vozidla.

Aj praktické vylepšenia

Súčasťou aktualizácie sú však aj praktické vylepšenia, ako zapnutie vyhrievania sedačiek a volantu, či nastavenie teploty v kabíne cez mobilnú aplikáciu na diaľku. Tesly teraz taktiež dokážu udržiavať teplotu vo vozidle aj po jeho opustení. Vyhrievanie sa pritom vypne, keď kapacita batérie klesne pod 21 %.

Zdroje: Teslarati, Electrek, titulná (z časti ilustračná :-)) fotografia: Topspeed

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla sa postará o 4-nohých miláčikov. Dočkáme sa “dog mode” režimu
Tesla Model 3 dostáva silnejšie regeneratívne brzdenie, čo zvýši jej dojazd
Tesla Model X dostala aktualizáciu, ktorá zvyšuje jej výkon a rýchlosť

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár