Tesla pripravila majiteľom svojich vozidiel vianočné prekvapenia

0

Automobilka Tesla Motors rozposiela majiteľom svojich vozidiel vianočné „darčeky“. Tancujúci Model X, Model S pretransformovaný na prieskumné vozidlo Marsu či zlepšenie akcelerácie modelov P100D.

Kalifornská spoločnosť nezabúda na svojich zákazníkov ani počas vianočných sviatkov. Opäť si pre nich pripravila tzv. Easter egg darčeky. Jedná sa o softvérovú aktualizáciu, ktorá prináša veľmi milé a zaujímavé prekvapenia.

Prvým z nich je „Holiday show“ Easter egg, ktorý dokáže „roztancovať“ Teslu Model X. Spustí sa rocková pieseň, do rytmu ktorej sa rozpúta sveteľná show za pohybu krídlových dverí Falcon Wings. Ale ďalšie slová sú zbytočné, keďže si to môžete pozrieť na nasledujúcom videu (od 1:15).

Easter egg „Holiday show“ je k dispozícii v rámci najnovšej aktualizácie palubného softvéru 8.0 (2.50.114). Na jeho aktiváciu treba podržať na displeji Tesla – „T“ a zadať kód „ModelXmas“ alebo „holiday“.

A ani majitelia vozidiel Tesla Model S sa nemusia cítiť ukrátení. Aktivácia Easter egg-u urobí z ich elektromobilu prieskumné „marťanské“ vozidlo. Keďže automobily Tesla zatiaľ🙂 nie sú natoľko pokročilé, aby dokázali uskutočniť svoju premenu á la Transformers či Power Rangers, transformácia prebieha na softvérovej úrovni.

Na displeji stredovej konzoly sa premení bežná navigačná mapa na mapu, pozostávajúcu z povrchových záberov Marsu. V jej strede je vyobrazené solárne prieskumné vozidlo, ktoré nahrádza „avatara“ Modelu S.

Tomu všetkému ešte predchádza mini-story o tom, ako bol Model S prepravený zo Zeme na Mars, prostredníctvom medziplanetárneho modulu Interplanetary Transport System. ITS však nie je žiadna fikcia, jedná sa skutočný vesmírny program spoločnosti SpaceX, ktorej CEO je Elon Musk. Cieľom tohto programu je uskutočnenie letu na Marsu a jeho následná postupná kolonizácia. Tento Easter egg sa aktivuje podobne ako „Holiday show“ pri Modeli X, mení sa len aktivačné heslo, ktorým je „mars“.

A to nie je všetko. Majitelia verzie P100D (Modelu S) sa môžu tešiť, v rámci najnovšej aktualizácie firmvéru, na zrýchlenie svojho vozidla. Update umožní najvýkonnejšej Tesle akcelerovať z 0 na 100 km/h za 2,5 sekundy, čo je zlepšenie o 0,1 sekundy.

Možno sa to zdá ako zbytočnosť, ale minimálne štatisticky týmto Model S P100D prekonáva Bugatti Veyron a dorovnáva Ferrari LaFerrari. Tým sa stáva spolu z LaFerrari najrýchlejšie akcelerujúcim (v súčasnosti) sériovo vyrábaným automobilom na svete! Kompletný zoznam najrýchlejších automobilov sveta nájdete v našom článku Je Tesla Model S najrýchlejším autom na svete? Elon Musk verí, že táto aktualizácia by mohla byť dostupná už budúci týždeň.

Zdroje: Teslarati a Electrek, titulná fotografia: jkillagram (Instagram) 

Staňte sa fanúšikom Tesla Motors, elektromobility a eko-tech inovácií
tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár