VIDEO: Tesla požičala svoje elektromobily Európanom na celý týždeň

0

Spoločnosť Tesla spustila minulý rok program „Drive to Believe“. V rámci neho mohli požiadať Európania z vybraných krajín o výmenu svojho vozidla za Teslu Model X alebo Model S. A to na celý týždeň. Ich skúsenosti a názory boli zdokumentované v krátkych propagačných videách.

Showroomy Tesla Store umožňujú zapožičanie vozidiel Tesla, v rámci skúšobnej jazdy, len na relatívne krátku dobu. Existuje však množstvo záujemcov, ktorí potrebujú vozidlo dôkladne vyskúšať v každodenných podmienkach. Predsa len, elektromobily Tesla sú pomerne exotickou záležitosťou a nie sú práve lacné. To bol dôvod, prečo Tesla zriadila program „Drive to Believe“.

Do programu sa bolo treba zaregistrovať, pričom tak mohli učiniť len občania vybraných európskych krajín ako Veľká Británia, Nemecko, Holandsko, Nórsko, Švédsko, Švajčiarsko, Francúzsko, Rakúsko, Belgicko, Fínsko, Luxembursko, Taliansko, Dánsko a Írsko. Ďalšou podmienkou bol vek minimálne 25 rokov. Z nich potom vybrala Tesla najvhodnejších kandidátov.

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Fanúšikovské VIDEO: Nikola Tesla za volantom Tesly Model S
VIDEO: Autopilot Tesla predpovedal nehodu a zabránil ďalšej zrážke

Tesla dnes zverejnila prvé dve videá, v rámci ktorých zdokumentovala skúsenosti vodičov po týždni používania Tesly Model S. Prvými „šťastlivcami“ boli Christian z Nemecka, ktorý vymenil svoje Mini One a Holanďanka Marjolein, ktorá vlastní Volvo C30. Ďalšie videá budú podľa Tesly postupne pribúdať.

Nám ostáva dúfať, že prípadný nový tohtoročný program prinesie takúto možnosť aj pre menej šťastné európske trhy, ktoré nemajú vlastný Tesla Store. Slováci, ktorí majú záujem o skúšobnú jazdu musia cestovať do najbližšieho showroomu Tesla, ktorý sa nachádza vo Viedni. Ďalšou možnosťou je krátkodobé vyskúšanie alebo prenájom v rámci služby NaTesle.sk.

Zdroj: electrek.co, titulný obrázok: tesla.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár