Elon Musk odovzdal zákazníkovi Teslu osobne. V rámci testu nového doručovacieho systému

0

Tesla skúša novú formu doručovania svojich elektromobilov. V rámci testovania systému sa na procese podieľal aj samotný Elon Musk, ktorý zákazníkovi odovzdal Teslu Model 3 osobne.

So zvyšujúcou sa produkciou Tesly Model 3 sa začali veľmi rýchlo zapĺňať parkoviská výrobcu. A to až v takej miere, že vznikli špekulácie o nedostatočnom záujme o novinku značky. To je samozrejme nezmysel, ale médiá z toho spravili ako vždy kauzu, ktorá prišla niektorým vhod…

Z továrne priamo k vám domov

Aktuálne testovanie nového spôsobu doručovania vozidiel však zrejme potvrdzuje naše vysvetlenie o nedostatočných prepravných kapacitách. Tesla musí preto hľadať alternatívne riešenia. A tým je aj doručovanie vozidiel priamo z továrne prostredníctvom uzavretých prívesov.

Rýchlejšie a bez zbytočných plastov

Ako hovorí Elon Musk, vozidlá tak nemusia mať ochranné plastové prvky, čím sa predchádza plýtvaniu tohto materiálu. Taktiež sa tým určite šetrí čas, potrebný na prípravu vozidla na transport a samozrejme aj na samotné doručenie.

Žiaľ, toto riešenie bude dostupné kvôli efektivite vynaložených nákladov pravdepodobne iba pre zákazníkov, ktorí žijú v blízkosti fremontskej továrne Tesla či distribučných centier, tak ako Devin Scott. Ten mal to šťastie, že mu jeho Model 3 odovzdal Elon Musk v rámci skúšobného doručenia osobne. Milý bonus, čo poviete? 🙂

Odstránenie byrokracie pri preberaní

Zvyšujúci sa objem výroby a dodávok Tesly Model 3 spôsobuje aj dlhé čakacie doby pri osobnom preberaní vozidiel v distribučných centrách či na showroomoch. Známy je prípad zákazníka, ktorý musel čakať na svoje vozidlo niekoľko hodín.

5-minútová „odovzdávka“

Spoločnosť Tesla preto v júli zaviedla zjednodušený spôsob odovzdávania vozidiel, tzv. „Sign and Drive“, ktorý skracuje tento proces na 5 minút. Zákazníci sú pred odovzdávaním vozidla vyzvaní, aby si preštudovali základný manuál vozidla, pričom na mieste im technici vysvetlia len elementárne ovládacie prvky vozidla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla varuje zákazníkov pred krádežami a radí, ako im predchádzať
Elektrický pohon Tesla po boku motorov od Ferrari a Porsche
Tesla spustila predaj surfov. Využívajú technológie z jej elektromobilov

Bez papiera

Elon Musk taktiež uvádza, že Tesla pracuje na systéme zmlúv, ktoré sa budú dať podpísať elektronicky, bez nutnosti zbytočného „papierovania“.

Zdroj: Teslarati, titulná fotografia: Devin Scott/Twitter

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár