Tesla zvyšuje dojazd a výkon svojich elektromobilov a zlacňuje Autopilota

2

S novinkami okolo Tesly sa roztrhlo vrece. Kalifornská spoločnosť zvyšuje výkon a dojazd svojich elektromobilov, či podstatne zlacňuje systém Autopilot.

Elon Musk cez Twitter informuje, že nová aktualizácia softvéru Tesly Model 3 prinesie koncom tohto mesiaca zvýšenie výkonu všetkých verzií cca o 5 % a zvýšenie maximálnej rýchlosti verzie Performance o 10 km/h, t.j. na 260 km/h.

Ohľadom maximálnej rýchlosti si polepší aj Tesla Model S, ktorá má dosiahnuť takisto rýchlosť 260 km/h. Elektromobily Tesla sa však nedočkajú len zvýšenia výkonu, ale aj predĺženia dojazdu. Konkrétne verzia Long Range (75 kWh) s pohonom zadnej nápravy (RWD) má mať podľa Muska po novom dojazd 523 km (EPA), čo je o 24 km viac ako doteraz.

Európsky konfigurátor Tesly však odhaľuje, že zvýšenia dojazdu by sa mala dočkať aj Tesla Model 3 Long Range s pohonom oboch náprav (AWD). Veď sa v ňom uvádza, že disponuje dojazdom 560 km (WLTP), pričom pri predstavení európskych verzií to bolo 544 km (WLTP).

O polovicu lacnejší Autopilot

Ako sme už písali, Tesla nedávno výrazne zlacnela všetky svoje modely. To určite zamrzelo najmä tých, ktorí si kúpili vozidlo tesne pred tým. Tesla však prichádza s celkom pekným gestom.

Všetci zákazníci, ktorí si kúpili svoju Teslu pred zlacnením, si môžu dokúpiť systém Autopilot a funkcionalitu Full Self-Driving s obrovskou zľavou. Autopilot, ktorý ponúka automatické riadenie, akcelerovanie a brzdenie, je pre nich dostupný za 2 000 $. Pôvodná cena po doručení vozidla je pritom 4 000 $.

Funkcionalitu Full Self-Driving, ktorá zahŕňa prepojenie Autopilota s navigáciou, automatickú zmenu jazdného pruhu, samočinné parkovanie a neskôr v tomto roku aj rozpoznávanie semaforov, vyjde na 3 000 $ (predtým 7 000 $), resp. 2 000 $, ak si už predtým zakúpili systém Autopilot.

Tí, ktorí už tieto systémy majú, získajú prístup do programu Early Access Program, vďaka čomu si budú môcť vyskúšať nové alebo vylepšené funkcie vozidla ešte skôr ako sa stanú oficiálnym „apgrejdom“.

Zdroj titulnej fotografie: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla-noviny: Zlacnenie všetkých áut, Model 3 Standard v EÚ, nový Model S, žiadny zisk
Tesla Model 3 za 35 000 $ je tu! Prináša pomerne radikálne zmeny
Tesla má výhodu nad tradičnými automobilkami, hovorí šéf Volkswagenu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár