Tesla sa postará o 4-nohých miláčikov. Dočkáme sa „dog mode“ režimu

0

Tesla chráni pasažierov svojich vozidiel pred prehriatím v odstavenom vozidle už od roku 2016. Avšak špeciálny režim pre psov, dog mode, prinesie praktickejšie funkcie pre ochranu štvornohých miláčikov.

Tesla v rámci aktualizácie softvéru v8 priniesla do svojich elektromobilov funkcionalitu „Cabin Overheat Protection v rámci „Always-On Max Temp Control„. Tá dokáže udržiavať bezpečnú teplotu v kabíne počas niekoľkých hodín pri odstavenom a vypnutom vozidle. Tým eliminuje riziko prehriatia kabíny počas horúcich slnečných dní, čím chráni najmä deti a domáce zvieratá, ktoré nechajú či zabudnú rodičia, resp. majitelia v aute.

Používateľ siete Twitter aktuálne navrhol Elonovi Muskovi v rámci spomínanej funkcionality vytvorenie špecializovaného režimu „dog mode“. V rámci neho by mohla počas používania funkcie hrať hudba, pričom centrálny displej by informoval okoloidúcich o tom, že o domáce zviera je postarané. Napríklad vetou: „Som v poriadku, môj majiteľ bude hneď späť.“

Elon Musk s týmto návrhom súhlasil. Rovnakom tak aj s dodatok ďalšieho používateľa, podľa ktorého by mala byť viditeľná aj aktuálna teplota v kabíne. Tento zdanlivý detail môže byť veľmi dôležitý, nakoľko okoloidúci by mohli v obave o zdravie pasažiera (nielen zvieracieho) urobiť nepotrebný zásah, ako napríklad na nasledujúcom videu.

Je to určite výborný nápad, vďaka ktorému je možné predísť mnohým problémom. Rovnako tak je výborné, že Elon Musk a Tesla počúvajú svojich zákazníkov a prispôsobujú svoje elektromobily ich potrebám.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla ukazuje, akých vylepšení sa dočkajú jej elektromobily
Nová aktualizácia od Tesly zvýši efektivitu batérie počas chladných dní
Tesla Model X dostala aktualizáciu, ktorá zvyšuje jej výkon a rýchlosť

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Malcolm Louzado

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár