Elon Musk bude na Silvestra pomáhať s doručovaním elektromobilov Tesla

0

Nie je prekvapením, že „workoholik“ Elon Musk „maká“ aj v koncoročnom, prevažne sviatočnom období. Po rušnom víkende v Boca Chica, kde spolu so svojím tímom zo SpaceX pracoval na vesmírnej lodi Starship, sa presúva do 3 200 km vzdialeného závodu Tesla Factory vo Fremonte, aby pomohol s dodávkami elektromobilov. Zdá sa teda, že dosiahnutie celoročného cieľa Tesly je stále v hre.

Jedným z hlavných cieľov spoločnosti Tesla pre rok 2019 je dodanie 360 000 až 400 000 vozidiel, ktoré sa započítavajú do predajov, a teda aj príjmov v rámci štvrťročných aj celoročných hospodárskych výsledkov. Prítomnosť Elona Muska v doručovacom stredisku vo Fremonte zrejme naznačuje, že Tesla tento cieľ nemá „v kapse“, ale takisto aj to, že je ešte stále dosiahnuteľný.

Svoju prítomnosť vo Fremonte pritom potvrdil priamo šéf Tesly, keď cez Twitter napísal: „Zajtra zamierim do továrne vo Fremonte, aby som pomohol s dodávkami vozidiel.“

Výpomoc aj od majiteľov Tesiel

Na poslednom tohtoročnom „ťažení“ Tesly, súvisiacom s dodávkami elektromobilov, sa pritom okrem bežných zamestnancov a Muska dobrovoľne podieľajú aj majitelia vozidiel značky Tesla, ktorí chcú pomôcť naplniť cieľ kalifornskej spoločnosti.

Títo dobrovoľníci najmä oboznamujú nových majiteľov so základným nastavením vozidiel či ich funkciami, čím odbremeňujú bežných zamestnancov, ktorí sa môžu sústrediť na nevyhnutné administratívne úkony. Nejde pritom o žiadnu novinku.

Tesla komunita sa za rovnakým účelom spojila už v septembri minulého roka, v období, ktoré Musk nazval „doručovacie peklo“, a to na podnet Ryan McCaffrey, ktorý je majiteľom Tesly a výkonným editorom podcastu RIDE THE LIGHTNING. McCaffrey navrhol Muskovi výpomoc cez Twitter, pričom ten ju prijal.

Niečo podobné sa pritom udialo aj v Číne, v júni tohto roka. A keď spomíname Čínu, Tesla včera slávnostne odovzdala prvým 15 majiteľom vozidlá Model 3, ktoré boli vyrobené v Číne. A to cca rok od spustenia výstavby tamojšieho závodu Tesla Gigafactory 3.

Spochybnenie analytika

Ale vráťme sa ešte k predajom, resp. dodávkam elektromobilov Tesla za rok 2019. Prezentovaný cieľ kalifornskej spoločnosti je stanovený na minimálne 360 000 kusov. Jeho dosiahnutie však spochybnil analytik Jeffrey Osborne z investičnej banky Cowen.

Podľa jeho odhadov by mala Tesla doručiť v 4. štvrťroku rekordných 101 000 vozidiel, čo by však znamenalo celkovo „len“ 356 000 áut za rok 2019. To na prvý pohľad síce nie je žiadna tragédia, avšak nenaplnenie cieľa môže „zamávať“ s hodnotou akcií spoločnosti.

Ale ako sme už povedali, prítomnosť Elona Muska v doručovacom centre vo Fremonte naznačuje, že Tesla má zrejme stále šancu na dosiahnutie tohto cieľa. Nuž, nechajme sa prekvapiť.

Zdroj: Teslarati, titulná fotografia: Tesla Owners Club Belgium/Flickr 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla sa stala najväčším výrobcom áut do zásuvky. Prekonala „Číňanov“
Díleri áut budú mať konečne snahu predávať elektromobily
Tesla Model 3 predbehla Škodu Octavia v rámci európskeho predaja

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár