Unikol prototyp elektromobilu Tesla pre hromadnú dopravu v rámci tunelov TBC?

2

Objavilo sa video, ktoré by mohlo naznačovať, že Tesla naozaj pracuje na „dodávke/minibuse“, resp. elektromobile pre „hromadnú“ dopravu, ktoré bude určené minimálne pre podzemný dopravný systém ďalšej Muskovej spoločnosti The Boring Company (TBC).

História správ ohľadom elektrického vanu/dodávky či vozidla na prepravu väčšieho počtu osôb od spoločnosti Tesla je už pomerne dlhá. Elon Musk vo svojom druhom „Master pláne“ z roku 2016 totiž spomína „vozidlo mestskej dopravy pre väčší počet pasažierov.“

Musk tiež uviedol, že Tesla chystá elektrický minibus na základoch Modelu X. Šéf Tesly hovoril aj o použití technológií v rámci podzemných dopravných systémov „Urban Loop“ od jeho ďalšej firmy The Boring Company. Zhruba pred 3 rokmi sa pritom objavila správa, že The Boring Company spolupracuje s Teslou na elektrických dodávkach, ktoré pojmú 12 pasažierov a ich batožinu, uviedol vtedy Curt Hagman, zástupca okresu San Bernardino, v ktorom sa má vybudovať dopravný systém od The Boring Company.

Následne Elon Musk uviedol, že by bolo rozumné urobiť vozidlo „s vyššou kapacitou“. Potom sa objavila správa, že Tesla má chystať „Robo Van“ (autonómny elektromobil typu van), ktorý má byť zameraný na osoby so zdravotným postihnutím. Krátko na to Musk povedal, že Tesla v istom bode určite urobí elektrickú dodávku. A minulý rok potvrdil, že Tesla chystá nový „futuristický“ elektromobil určený špeciálne pre platformu Tesla Robotaxi.

A v novom Master Plan Part 3 spoločnosti Tesla zverejneného pred pár mesiacmi je zmienka o vane/dodávke na prepravu tovaru a osôb s možnou 100-kWh batériou s vysokým obsahom niklu.

Prvá „dodávka“ Tesla špeciálne pre The Boring Company?

Spomínané vyhlásenia sa zrejme týkajú rôznych modelov, každopádne sa v nich spomína aj vozidlo na prepravu väčšieho počtu osôb využiteľného v rámci podzemných dopravných systémov spoločnosti The Boring Company.

A práve tohto vozidla sa má týkať údajne „uniknuté video“, ktoré zverejnil Jacob Orth – „tvorca obsahu z Las Vegas“, na čo upozornil Electrek. Orth pritom uvádza, že na videu, ktoré malo byť zaznamenané v sídle spoločnosti The Boring Company v Las Vegas, je „tajný prototyp vanu Tesla určeného pre Vegas Loop„, čo je už fungujúci podzemný dopravný systém od The Boring Company.

Autenticitu videa samozrejme nemožno potvrdiť, každopádne ak sú súvisiace tvrdenia pravdivé, zdá sa, že nejde o prototyp z pokročilejšej fázy vývoja.

the boring company elektromobil urban loop

Teaser zverejnený v roku 2018. Zdroj: The Boring Company

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla a ďalšie automobilky sa zaviazali, že nebudú bojovať „abnormálnymi cenami“ v rámci Číny
Čínski výrobcovia áut rastú aj na globálnom trhu a stávajú sa hrozbou pre tradičné automobilky
Tesla dosiahla predajný rekord a prekonala očakávania, zrejme na úkor zisku
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Toto už je taký bulvár až sa tie, ničím nepodložene vymysli ťažko čítajú. Skoro ako revolučne baterky každý piatok :D.
    Vyzerá to ako 6-sedačková lanovka v Jasnej 😀
    Plexisklo a na podlahe položene sedačky a vpredu capnute sedadlo s volantom .
    Mam rad novinky z prostredia Tesly, ale nie Novi čas pre ženy.

    • Ja tam ….. „a vpredu capnute sedadlo s volantom“ nevidím! No nevadí! 🙂 Znepokojuje ma pritom viac sedenie bokom na laviciach po stranách !!! Čo nastane pri intenzívnom brzdení z rýchlosti 200 km/hod. !!! ………..

Pridajte komentár