Tesla chce údajne spolupracovať s Disneylandom na propagácii e-mobility

0

Spoločnosť Tesla sa vymyká konvenciám aj z pohľadu marketingu. Ďalšou možnosťou, ako by mohla zvýšiť povedomie o svojej značke a elektromobilite, by mala byť atrakcia v rámci zábavného parku Disneyland.

Tesla asi ako jediný výrobca automobilov neinvestuje do bežných foriem reklamy, ako sú napr. TV spoty či platená propagácia prostredníctvom sociálnych sietí. A v podstate to nie je v jej prípade ani moc potrebné. Veď videá propagujúce produkty Tesly natáčajú jej fanúšikovia, a to aj bez výzvy Tesly v podobe súťaže.

Čo sa týka sociálnych sietí, stačí keď Tesla alebo Elon Musk uverejnia bežný tweet a ten sa začne šíriť v prostredí internetu rýchlosťou svetla. Ďalšou formou propagácie je aj odporúčací program „Tesla Referral„.

No a Tesla by mohla svoje marketingové portfólio obohatiť o „vlastnú“ atrakciu v rámci známeho zábavného parku Disneyland. Informuje o tom portál Electrek, pričom pôvodným zdrojom správy sú zdroje webu Justdisney, ktorý sa špecializuje na problematiku Disneylandov.

Elektromobily s logom Tesla by mali nahradiť spaľováky

Spomínané zdroje pritom tvrdia, že Elon Musk sa stretol s vrcholnými predstaviteľmi spoločnosti Disney, pričom diskutovali o tom, ako by mohli posadiť návštevníkov parku za plne elektrické vozidlá. Riešením má byť premena atrakcie The Tomorrowland Speedway, v rámci ktorej jazdia návštevníci v špeciálnych autách po dráhe vedúcej parkom.

Tieto vozidlá sú aktuálne spaľovacie, avšak sponzorstvo zo strany Tesly by malo priniesť nové plne elektrické vozidlá. Tie by pritom niesli jej logo a ponúkli skutočnú víziu jazdy budúcnosti. To by mohlo pomôcť pri budovaní vzťahu mladej generácie k elektromobilite.

ZAJAZDI SI NA TESLE!

A navyše by sa tieto elektromobily postarali v rámci parku o elimináciu hluku, emisií a smradu. Tesla pritom už cieli na mladú generáciu, ako aj na peňaženky jej rodičov. Veď v spolupráci so spoločnosťou Radio Flyer ponúka detské elektrické autíčko s dizajnom Modelu S.

Zdroj titulnej fotografie: LimeBye/Flickr

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 vs. Tesla Model Y. Ktorý elektromobil si vybrať?
Elon Musk sa konečne vyjadril k „faceliftu“ Tesly Model S a X
Elon Musk hovorí, že cena Tesiel v budúcnosti výrazne porastie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár