Tesla Model 3 a Model S dostavajú nové disky kolies. Vyzerajú výborne

0

Po vzore porekadla „šaty robia človeka“ môžeme povedať, že „kolesá robia automobil“. Predovšetkým jeho disky. To si uvedomuje aj Tesla, preto rozširuje svoju ponuku o nové typy. A to konkrétne pre Model 3 a Model S P100D. Myslíme si, že sa budú páčiť väčšine.

Rodina diskov Modelu 3 skompletizovaná

V rámci predstavenia alfa prototypu Tesly Model 3 boli dostupné tri vozidlá, pričom každé z nich malo iný typ diskov. Dva z nich, „Aero“ a „Sport“, sú dostupné od spustenia objednávok Modelu 3. Dobrou správou je, že do ponuky sa dostane aj tretí, zrejme najzaujímavejší typ.

Elon Musk už v minulosti spomínal, že tieto disky sa dostanú do výroby, nakoľko im Tesla venovala príliš veľa času. Aktuálne hovorí, že budú dostupné v rámci oficiálneho e-shopu ako doplnok. A to koncom roka, nakoľko produkčné kapacity momentálne vyťažuje samotná výroba Modelu 3, pričom do výroby pôjdu aj nové verzie Dual Motor a Performance.

+ Sport 20″

Pomerne čerstvou novinkou sú aj disky „Sport“ v 20-palcovom prevedení, ktoré sú dostupné cez e-shop. Tento typ diskov by mal byť štandardom pre najvýkonnejšiu verziu Modelu 3 Performance. Disky by ale mali mať tmavší odtieň, rovnako ako Model 3, ktorý vlastní šéfdizajnér Tesly, Franz von Holzhausen.

tesla model 3 disky sport

Disky Sport 20″. Zdroj: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla predstavila Model 3 s pohonom 4×4 aj výkonnú verziu Performance
Pozrite si neúspešné pokusy o prevrátenie Tesly Model X v rámci crash testov
Tesla Model 3 má podľa Consumer Reports problematické brzdy. Čo na to Elon?

Pavúčie disky pre najrýchlejšiu Teslu

Najvýkonnejšia a najrýchlejšia Tesla Model S P100D je po novom dostupná aj so špeciálnymi diskami Arachnid. A to v rámci konfigurátora. Pre „Tesla-znalcov“ nie sú tieto 21-palcové „pavúčie“ disky žiadnou novinkou. Boli totiž jednou z cien Tesla referral programu.

V rámci konfigurátora sú však zatiaľ dostupné len v čiernej farbe, pričom Tesla si za ne pýta 3 900 €. Jedná sa tak už o druhú novinku v ponuke diskov pre Model S. Začiatkom roka boli totiž nahradené pôvodné „turbine“ disky novými, tzv. twin turbine „elektrónmi“.

Zdroje: Electrek 1, 2

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár