Tesla údajne kúpila ďalšiu spoločnosť. Celkovo už šiestu

1

CNBC informuje, že Tesla kúpila startup DeepScale, ktorý sa venuje počítačovému videniu. Akvizíciou by mala získať pomoc pri vývoji plne autonómneho systému, ktorý by napr. umožnil prevádzku služby „Robotaxi“.

Dve rôzne osoby oboznámené s údajnou dohodou medzi spoločnosťami Tesla a DeepScale informovali CNBC o tom, že kalifornský výrobca elektromobilov a energetických produktov kúpil startup, ktorý sa špecializuje na počítačové videnie.

Technológia od DeepScale bola navrhnutá tak, aby umožnila výrobcom automobilov využívať procesory s nízkym príkonom, ktoré sú štandardom vo väčšine vozidiel, na napájanie veľmi presného počítačového videnia. Tie pritom pracujú so senzormi, ako aj mapovými, plánovacími a kontrolnými systémami, aby umožnili automobilom pochopiť, čo sa okolo nich deje.

Táto akvizícia by mohla podľa CNBC zaplniť personálnu medzeru v rámci divízie Tesla Autopilot, v rámci ktorej pôsobí aj Slovák Andrej Karpathy, a to na pozícii vedúceho úseku Umelej inteligencie a „Autopilot Vision“. Americké spravodajské médium CNBC pritom uviedlo, že po májovom odchode šéfa divízie, Stuarta Bowersa, údajne opustilo Teslu až 11 inžinierov, ktorí pod ním pracovali.

Na ceste k „Robotaxi“…

Pre spoločnosť Tesla je pritom plne autonómny systém Autopilot veľmi dôležitou súčasťou jej budúcnosti. Veď v rámci chystanej služby Tesla Network chce prevádzkovať službu plne autonómnych elektromobilov Tesla, a to prostredníctvom robotizovanej mobilitnej služby (tzv. Robotaxi) na spôsob Uberu. Základ služby majú pritom tvoriť vozidlá zákazníkov, ktori budú chcieť takouto formou zarábať, či privyrábať si, keď svoje vozidlo nepotrebujú.

Niektorí analytici a investori pritom považujú Tesla Network a Robotaxi za budúci hlavný príjem spoločnosti Tesla. Podľa generálnej riaditeľky spoločnosti Ark Invest, Cathie Wood, by v prípadne úspešného naplnenia týchto plánov mohla vzrásť hodnota Tesly natoľko, že jedna jej akcia by mohla mať cenu až 4 000 $ (dnes okolo 245 $).

ZAJAZDI SI NA TESLE

Tesla doteraz kúpila 5 firiem

Ak by sa informácie CNBC potvrdili, išlo by v prípade DeepScale o šiestu spoločnosť, ktorú Tesla kúpila. Tá pritom doteraz urobila akvizíciu nasledovných firiem:

 • Riviera Tool – dodávateľ pre automobilový priemysel
 • SolarCity – výroba a inštalácia solárnych panelov
 • Grohmann Engineering – špecialista na výrobu zariadení priemyselnej automatizácie
 • Perbix – špecialista na automatizáciu výroby
 • Maxwell – špecialista na energetické produkty
 • viac…

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk: „Elektromobil Tesla môže zarobiť majiteľovi v rámci Robotaxi až 30 000 $ ročne“
Tesla kupuje spoločnosť, ktorá vyrába aj superkondenzátory
Plne autonómne Tesly by mali stáť podľa Muska 100 až 200 tisíc $

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

 1. To, že Tesla kupuje firmy (ktoré niečo vyvinuli alebo niečo vyvíjajú), je mimoriadne chvályhodné.
  Veď predsa kupujú mozgy, kupujú know how.
  Veď majú hneď to, čo by si sami vyvinuli za veľmi dlhú dobu, pokiaľ vôbec…

Pridajte komentár