Tesla CyberVault: Špeciálny nabíjací wallbox bol uvedený na prvý trh

5

Spoločnosť Tesla pred pár dňami avizovala nový produkt CyberVault („Cyber-trezor“). A aktuálne ho uviedla na trh. Vďaka tomu už vieme, že ide o špeciálny wallbox, ktorý pozostáva zo samotnej nabíjačky a ochranného boxu so zámkom. A dá sa požiť aj ako mobilný konektor.

Tesla najskôr ukázala CyberVault zahalený plachtou. Potom ukázala jeho dizajn, ale stále sme mohli len tipovať, o čo konkrétne ide. A aktuálne už vieme, že je to netypický nabíjací wallbox pre elektromobily, ktorý je už dostupný na čínskom e-shope spoločnosti Tesla, upozornil web CnEVpost.

Dá sa povedať, že CyberVault je nástenný nabíjací konektor vložený do robustného ochranného krytu s hranatým dizajnom odkazujúcim na chystaný pickup Tesla Cybertruck, ktorý má aj mobilné využitie. Podľa zverejneného videa sa pritom zdá, že prístup k nabíjaciemu konektoru je možné chrániť mechanicky kódovaným zámkom, podobne ako napríklad v prípade kufríkov.

Tento nový produkt je podľa spoločnosti Tesla navrhnutý tak, aby „uspokojil požiadavky spotrebiteľov na bezpečnosť, cenovú dostupnosť, estetiku a odolnosť“. CyberVault pritom váži až 13 kg, takže sa zdá, že odolnosť je zaručená robustným ochranným boxom.

tesla cybervault

Zdroj: Tesla

Výkon a funkcie

Novinka je podstatne menej výkonná ako bežný nabíjací wallbox od Tesly (tzv. „Wall Connector“). CyberVault totiž funguje ako jednofázová 220-V nabíjačka s max. 32A, takže maximálny výkon je 7 kW, oproti 22 kW, ktoré ponúka Wall Connector.

Na druhej strane, jeho výhodou je okrem podstatne vyššej ochrany aj to, že samotný wallbox je možné z ochranného krytu vybrať a spolu s príplatkovým adaptérom za cca 67 € použiť ako mobilný nabíjací konektor. Max. podporovaný výkon je však len 1,8 kW.

tesla cybervault

Zdroj: Tesla

Hlavné zariadenie disponuje káblom s dĺžkou 6 m a podporuje funkcie plug & charge a načasovanie nabíjania (spustenie/ukončenie). Cena zariadenia CyberVault na čínskom trhu je 5 500 RMB (vrátane inštalácie), čo je cca 735 €. Tesla na svojom čínskom e-shope pritom uvádza, že ich novinka je šitá na mieru pre čínsky trh, takže jej dostupnosť inde je nateraz otázna. Vylúčiť sa však nedá.

tesla cybervault

Zdroj fotografie: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Cybertruck news: Dostupné verzie, funkcie, rozmery, interiér, výbava, príslušenstvo a iné
Nabíjacia stanica Tesla Supercharger novej generácie môže mať obrovský teoretický výkon. Prvá už funguje v EÚ
„Rýchle a férové“ nabíjacie stanice povinne každých 60 km. EÚ vyjednala predbežnú dohodu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Ja som obyčajne chápavý človek, ale tentokrát nechápem. Načo je preboha komu trezor na wallbox s minimálnym výkonom?
    Fakt nerozumiem…

  2. Tak toto ma posadilo na zadok! Niekomu straší vo veži! Elon spamätajte sa tam kdesi v TESLE !!!

    P.S. Asi nejaká „pridružená výroba“ z odpadu pri výrobe Cybertrucku! 🙂 Elon, Elon !!! ….. pozdravujem …..

Pridajte komentár