Tesla avizuje tajomný produkt Cybervault, spúšťa predaj piva a má chystať novú „baterkáreň“

1

Z kuchyne Tesly prichádzajú ďalšie zaujímavé správy. Týkajú sa nového produktu, ktorý Tesla avizuje pod názvom Cybervault, ďalšieho „nezmyselného“ merchu GigaBier, čo je pivo v dizajnovej fľaši, ako aj možnej novej továrne na batérie, ktorá má vzniknúť v spolupráci s čínskym gigantom CATL.

Pivo značky Tesla

Začneme zľahka, a to jedným z produktov spoločnosti Tesla, ktorý síce nemá zmysel, ale niektorých fanúšikov zrejme poteší. Ide o GigaBier, čiže „Giga-pivo“, ktoré Elon Musk naznačil ešte v októbri 2021 v rámci predstavenia továrne Giga Berlin verejnosti. Vtedy na obrazovke ukázali prázdnu fľašu s dizajnom inšpirovaným pickupom Tesla Cybertruck. A aktuálne Tesla v Európe spustila predaj piva GigaBier, pričom súčasťou je avizovaná dizajnová fľaša.

V popise pritom uvádza: „Tesla GigaBier je navrhnuté tak, aby pripomínalo vozidlo Cybertruck a zároveň si ctilo 500-ročnú tradíciu pivovarníctva Reinheitsgebot. Vychutnajte si tuto limitovanou edíciu piva v štýle pilsner vareného v Berlíne z našej exkluzívnej odrody Cyberchmeľu s tónmi citrusov, bergamotu a sladkého ovocia. Každá fľaša má lesklý čierny obal s vodoznakom Giga, ktorý svieti v tme.“

Produkt je podľa Tesly vyrobený v Nemecku a obsahuje vodu, sladový jačmeň, Cyberchmeľ, droždie a 5 % alkoholu. Ako sa dalo čakať, táto „sranda“ nebude lacná. Minimálna objednávka zahŕňa 3-kusové balenie (3 x 330 ml), ktoré stojí 89 €.

gigabier

Zdroj: Tesla

Nový, zrejme seriózny produkt „Cybervault“

Čínske zastúpenie Tesly avizuje, že už o pár dní odhalí nový produkt „Tesla Cybervault„, čo sa dá preložiť ako kybernetický trezor. Slovo Cyber však zrejme naznačuje, že dizajn daného produkt bude inšpirovaný Cybertruckom, takže bude pravdepodobne hranatý.

V rámci teaseru sa podľa CnEVpost spomína slovo „Supercharging“. Niektorí tak špekulujú, že Tesla uvedie na čínsky trh novú generáciu nabíjacích staníc Supercharger V4. Toto vysvetlenie sa však zdá byť menej pravdepodobné. Produkt zahalený plachtou je proporčne iný ako prvé Superchargery V4 inštalované v Európe, pričom vzhľadom na zameranie Tesly na efektívnu výrobu sa javia 2 rôzne dizajny novej nabíjačky nezmyselne.

tesla cybervault

Zdroj: Tesla/Weibo via CnEVpost.com

Podľa prekladu čínskych znakov webom Drive Tesla Canada sa na spomínanom teaseri nachádza text „špeciálna forma, super power-up (napájanie)“. Takže tu máme 2 rôzne preklady jedného slova, resp. slovného spojenia – „Supercharging“ vs. „super power-up“.

To druhé nám dáva väčší význam v súvislosti s tvarom avizovaného produktu zakrytého plachtou, ako aj s tým, čo Tesla ukázala na nedávnom Investor Day. Na tomto podujatí ukázala podobný produkt prikrytý plachtou, ktorý by v kontexte ostatných produktov mohol byť domácim batériovým úložiskom Tesla Powerwall novej generácie. A ten má prísť podľa prezentovanej časovej osi tento rok. O novej generácii Powerwallu sa pritom hovorí už dlhšie.

tesla investor day

Pôvodný zdroj: Tesla

Špekuluje sa tiež o domácej bezdrôtovej nabíjačke, ktorú Tesla naznačila takisto v rámci Investor Day. Zobrazená nabíjačka však tvarovo nezodpovedá avizovanému produktu. Nuž, uvidíme. A to o 3 dni, kedy bude tento produkt odhalený.

tesla bistro bezdrotova nabijacka

Zdroj: Tesla via Electrek.co

 

Nová továreň na batérie „Tesla-CATL“?

Objavili sa tiež neoficiálne informácie, že Tesla chystá ďalšiu továreň. Tentokrát čisto na výrobu batérií. So správou prichádza Bloomberg, ktorý sa odvoláva na nemenované zdroje. Podľa nich mala Tesla rokovať ohľadom továrne so zástupcami Bieleho domu, a to v kontexte súvisiacich vládnych dotácií.

Podľa informácií by mohla továreň vyrásť v Texase, pričom Tesla by bola jej vlastníkom a prevádzkovateľom, zatiaľ čo najväčší výrobca batérií pre elektromobily na svete, čínska spoločnosť CATL, by licencovala svoju batériovú technológiu.

Na základe týchto informácií môžeme špekulovať napr. o tom, že v tovární by sa mohli vyrábať LFP batérie, ktoré Tesla používa v základných verziách svojich modelov 3 a Y či v niektorých energetických produktoch (tie pochádzajú najmä od CATL). Nedávno sa totiž objavila správa, že tieto modely stratia plný či čiastočný nárok na dotácie, resp. daňové kredity (až 7 500 $), pretože použité LFP články nespĺňajú podmienky z hľadiska lokality produkcie (vyrábať by sa mali v Číne). A ich výroba v USA by tento problém vyriešila. CATL tiež nedávno spustil výrobu nových batérií Qilin, takže Tesla by mohla mať záujem aj o ne.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Čo má priniesť modernizácia/facelift Tesly Model 3?
Tesla Cybertruck news: Dostupné verzie, funkcie, rozmery, interiér, výbava, príslušenstvo a iné
Nabíjacia stanica Tesla Supercharger novej generácie môže mať obrovský teoretický výkon. Prvá už funguje v EÚ

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár