Musk prezradil najväčšie zmeny, ktorými doteraz prešla Tesla Cybertruck

3

Šéf Tesly prezradil nové informácie ohľadom chystaného „sci-fi“ pickupu Tesla Cybertruck, o ktorý je zdá sa obrovský záujem. Tie sa týkajú jeho veľkosti a vzduchového odpruženia.

Musk ešte pred predstavením prototypu modelu Cybertruck povedal, že ide o jeho najobľúbenejší produkt od spoločnosti Tesla. Nedávno pritom dodal, že Cybertruck vo verzii Plaid „je to, na čom bude jazdiť“.

Kvôli obrovským rozmerom však rozhodne nepôjde o najpraktickejšie vozidlo na bežné každodenné jazdenie. Veď predstavený prototyp disponoval rozmermi 5,86 x 2,02 x 1,90 metra (dĺžka x šírka x výška). Mnohí záujemcovia pritom vyjadrili znepokojenie, že sa im tento obor nezmestí do garáže.

Šéf Tesly na to pred časom reagoval slovami, že by mohli zredukovať dĺžku vozidla o vyše 15 cm, a to bez toho, aby sa to negatívne prejavilo na úžitkových a estetických vlastnostiach. Potom sa zas nechal počuť, že by mohli v budúcnosti urobiť aj menšiu verziu pickupu. A dodal, že tá by mohla mať na šírku len okolo 185 cm.

Aktuálne zmeny

No a aktuálne Musk reagoval na otázku, akými najväčšími zmenami doteraz prešla Tesla Cybertruck od predstavenia prototypu, a to nasledujúcimi slovami: „Zredukovala sa veľkosť približne o 3 %, zarovnala sa stredová línia a znížila sa výšku parapetu okna.“

Šéf Tesly tiež čelil otázke ohľadom svetlej výšky Cybertrucku, pričom uviedol, že budúci týždeň preskúmajú s inžinierskym tímom celý systém a potom bude známe konkrétne číslo.

Ešte predtým, ako sa Elon Musk dotkol problematiky rozmerov pickupu Tesla Cybertruck, uviedol, že pracujú na zvyšovaní dynamiky vzduchového odpruženia tohto vozidla, aby lepšie zvládalo jazdu v teréne. Ide pritom úplne nový systém pruženia. Je teda jasné, že Tesla stále intenzívne pracuje na vývoji Cybertrucku.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesly „Made in EÚ“ s kvalitnejším lakom. Cybertruck bez laku, avšak s polepmi
Je v Európe záujem o Teslu Cybertruck? Top 10 krajín podľa počtu rezervácií
Tesla Cybertruck by nemala mať problém s európskou homologizáciou

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

    • A pridám, že niekomu sa Cyber môže aj hodiť – kto má dôvod jazdiť v teréne s nákladom, ten bude s Cyberom na tom výborne – a navyše ten imidž!

Pridajte komentár