Míľnik: Tesla oznámila vyrobenie prvého elektromobilu Cybertruck

5

Spoločnosť Tesla oznámila významný míľnik ohľadom svojho nadchádzajúceho elektromobilu, ktorým je pickup Tesla Cybertruck. Vyrobila totiž prvý, zrejme sériový kus.

Tesla predstavila prototyp svojho výkonného elektrického pickupu s avizovaným dojazdom až 800 km v novembri 2019. Uviedla pritom, že do výroby by sa tento model mohol dostať koncom roka 2021. Ako je však u Tesly zvykom, začiatok výroby sa významne oddialil.

V januári tohto roku Elon Musk oznámil, že spustenie produkcie je naplánované na leto. Dodal však, že masovú výrobu máme očakávať až budúci rok. V apríli šéf Tesly zas uviedol, že slávnostné odovzdanie prvých vozidiel Cybertruck prebehne cca koncom 3. štvrťroka, tzn. do konca septembra.

V máji sme sa dozvedeli, že Tesla Cybertuck sa má dostať k prvým, zrejme bežným zákazníkom tento rok a podľa Muska dostane niekoľko funkcií, ktoré doteraz neboli oznámené. Šéf Tesly tiež dodal, že bude ťažké dosiahnuť prijateľné náklady, čo vyvoláva obavy ohľadom finálnej ceny.

Mimochodom cena mala podľa oznámenia z roku 2019 začínať na 39 900 $ (zrejme bez DPH) za jednomotorový variant, ktorý však Tesla medzičasom zrušila. V prípade 2-motorovej verzie bola avizovaná cena 49 900 $ (zrejme bez DPH). V auguste minulého roku ale Musk povedal, že máme očakávať iné ako pôvodne oznámené ceny (a tiež špecifikácie), keďže pri prvotnom naceňovaní nepočítali s masívnym nárastom inflácie.

V júni sa objavila neoficiálna správa, údajne z prostredia dodávateľského reťazca, podľa ktorej by mali tzv. „kandidáti na vydanie“ začať schádzať z výrobnej linky v auguste. A riadne spustenie produkcie malo byť podľa tejto správy naplánované na október.

Oficiálny míľnik

Máme tu júl a novú informáciu, ktorá súvisí s produkciou elektrického pickupu Tesla Cybertruck. Tesla totiž zverejnila fotografiu „prvého Cybertrucku vyrobeného v Giga Texas“. To je určite významný míľnik, na druhej strane nie je isté, či ide o finálne sériové vozidlo, keďže aktuálne viac neprezradila.

Toto vozidlo však pravdepodobne nedostane do rúk prvý bežný zákazník. Prvé finálne kusy nových modelov totiž bežne putujú zamestnancom spoločností Tesla a SpaceX. A to je dobrá stratégia napr. z hľadiska odstraňovania prípadných „detských chýb“, ktoré by si nemali „odskákať“ prví bežní zákazníci, pričom Tesla takto rýchlejšie získa priamu spätnú väzbu od prvých používateľov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nová „špionážna“ fotografia interiéru Tesly Cybertruck nás vracia späť
Tesla Cybertruck news: Dostupné verzie, funkcie, rozmery, interiér, výbava, príslušenstvo a iné
Tesla predstavila radikálny pickup s dojadzom až 800 km! Je to rýchly futuristický pracant
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

Pridajte komentár