Tesla potvrdila obrovský záujem o Cybertruck. Európania si zrejme počkajú na 2. verziu

1

Na Battery Day bola reč aj o „kontroverznom“ pickupe Tesla Cybertruck. Elon Musk pritom priblížil počet predobjednávok a naznačil druhú verziu pre medzinárodný trh.

Ako už bolo viackrát spomenuté, Tesla Cybertruck vyvolala protichodné reakcie. Mnohí analytici pritom predpovedali, že tento „kyber-punkový“ elektrický pickup sa na trhu nepresadí kvôli svojmu dizajnu. 5 dní po predstavení modelu ich však Elon Musk vyviedol z omylu, keď informoval, že evidujú 250 000 rezervácií.

Potom sa ohľadom tejto témy Tesla odmlčala a začali sa objavovať neoficiálne odhady, napríklad na základe rezervačných čísel. Padla pritom aj zmienka o 727 000 možných rezerváciách. Až v auguste sa Elon Musk nechal počuť, že evidujú „niekoľko stoviek tisíc“ rezervácií, čo nám v tejto veci moc nepomohlo.

O Cybertrucku na Battery Day

V rámci Battery Day však už bol šéf Tesly konkrétnejší. Uviedol pritom, že Cybertruck si doteraz predobjednalo viac ako 500 000 záujemcov. Vzápätí dodal, že to môže byť aj 600 000 alebo viac, pričom to vraj prestali počítať, upozorňuje Insideevs. Samozrejme, treba dodať, že predobjednávka za vratnú zálohu vo výške 100 € / $ má ďaleko od skutočnej objednávky, dokumentuje však naozaj obrovský záujem o vozidlo.

Pre porovnanie, v rámci extrémne očakávaného elektromobilu Tesla Model 3 mal byť počet rezervácií 518 000, a to v období do augusta 2017.

Elon Musk tiež uviedol, že v pláne majú ročnú produkciu vo výške „250 000 až 300 000 ks alebo možno aj viac.“ Dodal, že predstavený prototyp pickupu Tesla Cybertruck je určený len pre severo-americký trh. Je však podľa neho pravdepodobné, že urobia „medzinárodnú“ verziu, ktorá bude síce menšia, ale stále „cool“, píše Carscoops.

Dôvod je pritom prostý, pre mnoho zámorských trhov je tento model skrátka príliš veľký. Podľa správ zo začiatku septembra, by mohla byť spustená skúšobná výroba Tesly Cybertruck do konca prvého polroka 2021. Dodávky by napriek tomu nemuseli začať skôr ako ku koncu roka.

A to ide o „americkú“ verziu. Takže Európania, ktorí si od predstavenia prototypu stále môžu rezervovať Cybertruck, si takmer naisto počkajú na druhú verziu dlhšie. A nemusí to byť o málo, keďže sa nezdá, že by Tesla už pracovala na jej návrhu.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Šéf Tesly naznačil, že by mohli spraviť obojživelný Cybertruck
Ako sa jazdí v Tesle Cybertruck podľa automobilového fanatika Jaya Lena?
Tesla nerobila analýzu trhu ohľadom Cybertrucku. Mala však záložný plán

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár