Tesla Cybertruck je „vypredaná“ na 3 – 4 roky dopredu a lepšia ako si myslíme

4

Počas konferenčného hovoru Elona Muska a investorov spoločnosti Tesla nemohla chýbať ani téma elektrického pickupu Tesla Cybertruck. Podľa Muskovych slov sa pritom zdá, že dopyt po tomto „kontroverznom“ elektromobile je naozaj veľký, pričom tiež hovorí, že je lepší, ako si ľudia myslia.

Šéf Tesly dostal v rámci konferenčného hovoru od jedného z investorov otázku, aké množstvo Cybertruckov je Tesla schopná dodať a aké sú jej výrobné náklady. „Podrobné čísla nekomentujeme, s výnimkou toho, že dopyt je omnoho vyšší, ako by sme mohli rozumne vyrobiť v horizonte, neviem, možno 3 alebo 4 rokov,“ odpovedal Musk.

Tieto slová môžu naznačovať naozaj obrovský počet registrovaných rezervácií na elektrický pickup Tesla Cybertruck, ale aj to, že Tesla skrátka nemá potrebné kapacity na uspokojenie predpokladaného dopytu. 5 dní po predstavení a spustení rezervácií (21.11.19), Elon Musk informoval, že evidujú 250 000 rezervácií na tento elektromobil.

To by mohlo teoreticky znamenať, že Tesla má pre Cybertruck vyhradené produkčné kapacity o objeme 63 000 až 83 000 ks ročne, avšak len za nereálneho predpokladu, že počet rezervácií sa už nezmenil a že všetky rezervácie budú „pretavené“ do záväznej objednávky.

Ach tie batérie…

Zdá sa pritom, že kapacity pre výrobu Cybertrucku sú limitované najmä batériami. Elon Musk totiž dodal, že sa musia zamerať na zvýšenie produkčnej kapacity batérií. To je podľa neho veľmi dôležité, pretože ak sa tak nestane, presunú zdroje pre výrobu jedného produktu na druhý, a tým pádom nevyrobia viac elektromobilov.

Elon Musk tiež povedal, že nikdy nevidel takú mieru dopytu, čo by mohlo naznačovať, že záujem o Teslu Cybertruck je dokonca väčší, ako tomu bolo v prípade Modelu 3, ktorý si v minulosti rezervovalo zrejme okolo 400 000 ľudí. Treba však povedať, že rezervačný poplatok je v prípade Cybertrucku (100 €) podstatne nižší, ako bol pri Modeli 3 a na základe prvotných problémov s výrobou a dodávkami Modelu 3 mohli byť záujemcovia viac motivovaní, aby si Cybertruck „zabezpečili“ čo najskôr.

Na záver Musk dodal: „Pokúsili sme sa vyrobiť produkt, ktorý je vynikajúci vo všetkých smeroch a bez predsudkov o tom, ako by mal vyzerať. Myslím, že je v skutočnosti lepší, ako si ľudia uvedomujú, pretože nemajú dostatok informácií, aby si uvedomili, aký je úžasný. Je veľkolepý.“

Zdá sa teda, že v rámci produkčnej verzie by sme sa mohli dočkať pozitívnych „prekvapení“. A tešíme sa na nové informácie, ktoré nám pomôžu získať lepšiu predstavu o Tesle Cybertruck :-).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Zavedenie výroby Tesly Cybertruck má byť neuveriteľne lacné, tvrdí expert
Rusi prerobili Ladu Samaru na Teslu Cybertruck za 1 160 €
Tesla Cybertruck by aktuálne v rámci EÚ neprešla homologizáciou, hovorí odborník

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

 1. Nedávno, asi pred 2 dňami bol napísaný komentár „Tesla si to valí dopredu ako taká neriadená strela“.
  Tesla to stále dokazuje.
  A to, že „Tesla Cybertruck je „vypredaná“ na 3 – 4 roky dopredu a lepšia ako si myslíme“, tak to snáď ani žiaden komentár nepotrebuje.

 2. Ono ten záujem je otázny. Ak bude cybertruck v EU nad 3,5t veľa ľudí zruší objednávku, nielen kvôli potrebe vodičáku nad 3,5 t, ale hlavne kvôli mýtu, ktoré by museli platiť.

  • Áno, je to otázne. Ja napríklad na to nemám. Teda ako prachy. A preto som si nič nerezervoval.
   Ale keby som na to mal a veľmi by som to auto chcel, tak by som si ho jednoducho kúpil.
   A rozhodne by ma neodradil vodičák alebo nebodaj nejaké mýto – čiže prevádzkové náklady…

  • Rezervačný poplatok je „iba“ 100 €, ale pozor, v tomto prípade je nevratný v prípade zrušenia rezervácie.
   Takže asi len málokto zaplatil stovku za rezerváciu iba tak „z recesie“, zo žartu, aby následne rezerváciu zrušil. Veď načo by to robil?
   Samozrejme že viacerí to z rôznych dôvodov zrušia – ale takisto mnohí si to auto objednajú a kúpia aj bez rezervácie. Napríklad keď sa na ňom prevezú, alebo čo…

Pridajte komentár