Tesla mení plány ohľadom zmenšovania Cybertrucku. V hre je ďalší pickup

5

Máme tu ďalšie aktualizácie, ktoré sa týkajú veľkosti chystaného elektrického pickupu Tesla Cybertruck. A vyzerá to tak, že by sme sa mohli naozaj dočkať aj nového pickup-modelu menších rozmerov.

Kvôli obrovským rozmerom nebude Tesla Cybertruck najpraktickejším vozidlom na každodenné bežné jazdenie. Veď predstavený prototyp disponoval rozmermi 5,86 x 2,02 x 1,90 metra (dĺžka x šírka x výška). Mnohí záujemcovia pritom vyjadrili znepokojenie, že sa im tento obor nezmestí do garáže.

Šéf Tesly na to v minulosti reagoval slovami, že by mohli zredukovať dĺžku vozidla o vyše 15 cm, a to bez toho, aby sa to negatívne prejavilo na úžitkových a estetických vlastnostiach. Potom sa zas nechal počuť, že by mohli v budúcnosti urobiť aj menšiu verziu pickupu. A dodal, že tá by mohla mať na šírku len okolo 185 cm.

Minulý mesiac Musk reagoval na otázku, akými najväčšími zmenami doteraz prešla Tesla Cybertruck od predstavenia prototypu, a to nasledujúcimi slovami: „Zredukovala sa veľkosť o približne 3 %, zarovnala sa stredová línia a znížila sa výšku parapetu okna.“

Aktuálne to však vyzerá tak, že k žiadnej redukcii napokon nedôjde. Elon Musk totiž cez Twitter napísal, že po preskúmaní Cybertrucku so šéfdizajnérom Tesly, Franzom von Holzhausenom, zistili, že po zmenšení vozidlá o 3 %, by bolo príliš malé. Preto bude mať do značnej miery rovnakú veľkosť, ako bolo pôvodne plánované. Dodal pritom, že neskôr pravdepodobne urobia menší pickup.

Koncepty blízke realite

Objavili sa tiež ďalšie nové úryvky z relácie Jay Leno’s Garage, v ktorej Musk hovoril o Tesle Cybertruck. V súvislosti s jeho zmenami šéf Tesly povedal, že sa vždy snažia, aby boli ich produkčné modely lepšie ako prvotne predstavené ukážkové vozidlá, uvádza Tesmanian.

Dodal, že neukazujú vozidlá, ktoré nie sú skutočné. Narážal tým na iné automobilky, ktoré ho veľakrát sklamali tým, že predstavili krásne auto, ktorého sériová verzia napokon vyzerala oveľa horšie. Koncepčná Tesla Cybertruck má byť pritom podľa neho veľmi blízko k finálnemu vozidlu.

A potvrdil, že ich elektrický pickup bude nepriestrelný, a to z jednoduchého dôvodu, pretože je to „cool“ a každý zrejme uprednostní nepriestrelný pickup pred priestrelným.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ako sa jazdí v Tesle Cybertruck podľa automobilového fanatika Jaya Lena?
Tesla Cybertruck dokáže na chvíľu „plávať“, hovorí Elon Musk
Tesla Cybertruck by nemala mať problém s európskou homologizáciou

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Kompromisy sú častokrát v živote nevyhnutné. Ale kompromis nie je vždy ideálne riešenie. Napríklad auto. Však urobme kompromis medzi Superb a Fabiou. Každému okamžite napadne – no predsa Octavia.
    Ale – je to naozaj to pravé orechové? Niekomu sa môže zdať Octavia príliš malá, inému zas príliš veľká.
    A to isté môže byť aj s Teslou Cybertruck. Treba 2 verzie a potom sa uvidí. Možno sa bude predávať na 99 % veľká verzia a o malú nebude záujem.
    Alebo to kľudne môže byť presne naopak a trh si vyžiada a bude treba vyrobiť ešte menšiu verziu – nejaký Cybertruck „chrobáčik“, ktorý pôjde na dračku. Jeden nikdy nevie.
    Jedna pani raz povedala – niekomu sa páči pán farár, niekomu jeho kuchárka…

Pridajte komentár