Rusi prerobili Ladu Samaru na Teslu Cybertruck za 1 160 €

1

V nedávnych dňoch sa objavili na internete videá z Ruska, ktorých hlavnou hviezdou bola zvláštna replika elektrického pickupu Tesla Cybertruck. A portálu Insideevs sa podarilo vypátrať, čo je to za vozidlo a kto za ním stojí.

Tesla Cybertruck vzbudila veľké vášne a rozdelila „spoločnosť“ na viaceré tábory, pričom na jednom konci stoja veľkí odporcovia, ktorým prekáža najmä radikálny futuristický dizajn a na druhej milovníci, ktorí považujú  kontroverzný, ale zároveň funkčný čisto pragmatický dizajn za plus.

Veď mnohí si uvedomujú, že dizajn je navrhnutý s dôrazom na čo najlepšiu aerodynamiku, ktorá významnou mierou prispieva k účinnosti celého vozidla. Navyše, ako povedal Elon Musk, hranatý „rovinatý“ dizajn karosérie ovplyvnil exoskeleton vozidla, ktorý je vyrobený zo super-pevného materiálu ULTRA-HARD 30X COLD-ROLLED.

Tento materiál, z ktorého bude vyrobená aj vesmírna loď Starship od SpaceX, má byť podľa Tesly nepriestrelný (odolá projektilom do veľkosti 9 mm), čo v podstate potvrdil aj nezávislý odborník, pričom je taký pevný, že sa nedá lisovať, ale len s námahou ohýbať.

Každopádne, milovaný aj nenávidený Cybertruck vzbudil veľký záujem, pričom sa objavili rôzne repliky, a to napríklad z lega a papiera či model na diaľkové ovládanie. Chalani z dielne Pushka Garage však zašli v tomto smere podstatne ďalej.

Prestavali totiž starý spaľovací automobil VAZ 2109, u nás známy ako Lada Samara, na vozidlo, ktorého karoséria má pripomínať kontroverzný futuristický pickup od Tesly.

Cybertruck za 80 000 rubľov

Podľa Artiho Voliho z Pushka Garage, ktorý bol jedným z iniciátorov tohto projektu, si vyžiadala táto prestavba darovanej Lady Samary na Teslu Cybertruck náklady na materiál a prácu v celkovej výške 80 000 rubľov (1 160 €), uvádza Insideevs.

Aj z výšky tejto sumy vyplýva, že zmien sa dočkala len karoséria. Pohonná jednotka je pôvodná, teda spaľovacia. To sa však môže teoreticky zmeniť. Voli totiž povedal, že majú s vozidlom ešte veľa plánov. Avšak odmietol prezradiť aké.

ZÁŽITKOVÁ JAZDA NA TESLE AKO VIANOČNÝ DARČEK?

Lada Samara „Cybertruck“ jazdí na pôvodných evidenčných číslach, takže jej používanie v rámci bežných cestných komunikácií je nelegálne. Voli v tejto súvislosti hovorí, že aby ich vozidlo dostalo povolenie, muselo by byť upravené tak zásadne, že by mohlo stratiť funkčnosť.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Cybertruck by aktuálne v rámci EÚ neprešla homologizáciou, hovorí odborník
Ruský elektromobil Zetta za 6 400 € je v záverečnej fáze certifikácie
Na Teslu Cybertruck bude treba mať „vyššie“ vodičské oprávnenie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár