Tesla Cybertruck vraj prekonala Model 3 v počte rezervácií

8

Podľa neoficiálnych informácií mal prekonať počet rezervácií „kontroverzného“ elektrického pickupu Tesla Cybertruck počet rezervácií Modelu 3, ktorý sa stal minuloročným celosvetovým „e-bestsellerom“.

Počas prvotného odhalenia pickupu Tesla Cybertruck si viacero ľudí myslelo, že ide o vtip v podobe makety, pričom očakávali, že Tesla následne ukáže „skutočné“ vozidlo. A to kvôli jeho „kontroverznému“ dizajnu, ktorý polarizoval „spoločnosť“. Zdalo sa pritom, že ho odmietla veľká väčšina.

Po predstavení tohto elektromobilu so špičkovými technológiami a parametrami za možno až prekvapivo „slušnú“ cenu dokonca klesli akcie spoločnosti Tesla. Dôvodom bol s najväčšou pravdepodobnosťou spomínaný „neštandardný“ dizajn, pričom zrejme väčšina investorov a analytikov si myslela, že ten odradí väčšinu potenciálnych zákazníkov.

„Vypredaná“ na 3 až 4  roky

Už dávnejšie oficiálne údaje o počte rezervácií od Elona Muska však ukázali, že to zrejme nebude pravda. Necelé dva dni po predstavení Musk uviedol, že model Tesla Cybertruck si dovtedy rezervovalo 146 000 záujemcov. 42 % z nich si pritom vybralo verziu „Dual“, 41 % verziu „Tri“ a len 17 % základnú verziu „Single“.

A po 4 dňoch to bolo podľa šéfa Tesly 200 000 a po 5 dňoch 250 000 rezervácií. Minulý mesiac dostal Musk od investorov otázku, aké množstvo  Cybertruckov je Tesla schopná dodať. Odpovedal pritom nasledovne: „Podrobné čísla nekomentujeme, s výnimkou toho, že dopyt je omnoho vyšší, ako by sme mohli rozumne vyrobiť v horizonte, neviem, možno 3 alebo 4 rokov.“

Z tejto odpovede ťažko odhadnúť, či došlo od novembra k masívnejšiemu nárastu počtu rezervácií, fórum Cybertruck Owners Club však tvrdí, že áno. Na základe podrobného sledovania čísel rezervácií dospeli jeho  predstavitelia k záveru, že k 18. februáru obdržala Tesla viac ako 535 000 rezervácií na model Cybertruck.

Ak by to bola pravda, znamenalo by to, že v počte rezervácií s najväčšou pravdepodobnosťou prekonal podstatne lacnejší sedan strednej triedy – Model 3, ktorý si malo v rámci obdobia od 4/2016 do 8/2017 rezervovať 518 000 záujemcov.

Len minulý rok sa pritom predalo vyše 300 000 ks Tesly Model 3, čím sa stala jednoznačne najpredávanejším elektromobilom za rok 2019.

Odhadované čísla v prípade elektrického pickupu Tesla Cybertruck treba brať samozrejme s rezervou. A v porovnaní s Modelom 3 aj „hodnotu“ rezervácie z hľadiska jej možného pretavenia do skutočnej kúpy, nakoľko Cybertruck je možné rezervovať za 100 €, zatiaľ čo v prípade Modelu 3 to bolo 1 000 €. V oboch prípadoch pritom ide/išlo o plne vratný rezervačný poplatok.

Každopádne, aj oficiálnych 250 000 rezervácií je možné považovať za veľký úspech.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Zavedenie výroby Tesly Cybertruck má byť neuveriteľne lacné, tvrdí expert
Tesla Cybertruck by nemala mať problém s európskou homologizáciou
Elektrický Hummer ponúkne 1 až 3 elektromotory, rovnako ako Tesla Cybertruck

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

8 komentárov

  1. Toto veľké a škaredé auto s obrovským výkonom bude znamenať spotrebu materiálu a energií s veľkou uhlíkovou stopou! Začnú sa vyrábať aj elektrické dinosaury?! A čo chudák ekológia …… Toto by nemal byť ten hlavný prúd elektro-mobility !!!

Pridajte komentár