Tesla nerobila analýzu trhu ohľadom Cybertrucku. Mala však záložný plán

1

Po predstavení prototypu elektrického pickupu Tesla Cybertruck s ohromujúcimi špecifikáciami, paradoxne došlo k poklesu hodnoty Tesly na akciovom trhu. S najväčšou pravdepodobnosťou z dôvodu „kontroverzného“ futuristického dizajnu. Tesle sa však jeho riskantné poňatie zdá sa vyplatilo. Mala však aj „núdzovú stratégiu“.

Niektorí si mysleli, že v prípade čerstvo predstaveného Cybertrucku ide o vtip a čakali, že Tesla následne ukáže „skutočné“ vozidlo. Viacerí analytici pritom spočiatku predpovedali, že o novinku od Tesly nebude záujem. Na základe počtu rezervácií sa však zrejme ukazuje, že pravdou bude skôr presný opak.

Do 5 dní od spustenia rezervačného systému si podľa Elona Muska rezervovalo tento extrémny elektromobil okolo 250 000 záujemcov. Začiatkom tohto roka dostal Musk od investorov otázku, aké množstvo Cybertruckov je Tesla schopná dodať. Odpovedal pritom nasledovne:

„Podrobné čísla nekomentujeme, s výnimkou toho, že dopyt je omnoho vyšší, ako by sme mohli rozumne vyrobiť v horizonte, neviem, možno 3 alebo 4 rokov.“ A podľa neoficiálnych údajov by mohlo mať model Tesla Cybertruck rezervovaný až vyše 650 000 záujemcov.

V hre bol aj „tuctový“ pickup

Aj samotný Elon Musk však v nedávnom rozhovore pre Autonews (via Electrek) priznal, že extrémne odvážny dizajn mohol byť dôvodom zlyhania. Dodal ale, že v tejto súvislosti nemal obavy, nakoľko v prípade nezáujmu o vozidlo kvôli jeho netradičnému vzhľadu mohli bez problémov urobiť bežne vyzerajúci pickup s predstaveným pohonným systémom.

Dodal, že urobiť tuctový pickup, ktorý vyzerá takmer rovnako ako všetky vozidlá tohto typu, bola núdzová stratégia ľahká na realizáciu. Niečo podobné pritom naznačil ešte pred predstavením prototypu.

„Prieskum trhu? :-D“

Muska v rámci rozhovoru o elektromobile Tesla Cybertruck rozosmiala otázka, či si ohľadom neho spravili zákaznícky prieskum, pričom povedal: „Zákaznícky prieskum? Urobili sme auto, o ktorom sme si mysleli, že je úžasné a vyzerá super. Chcel som len urobiť futuristický bojový tank – niečo, čo vyzerá, že by mohlo pochádzať z (filmov) Blade Runner alebo Aliens a pod. a zároveň niečo, čo je vysoko funkčné.“

Musk potom dodal, že ich cieľom bolo tiež to, aby mohla byť Tesla Cybertruck využiteľná na ťahanie člna či konského prívesu, vytiahnutie pňov stromov zo zeme alebo jazdu mimo ciest, a to bez obáv z poškodenia laku, keďže vozidlo žiadny nemá.

Taktiež zopakoval dávnejšie slová, že Cybertruck môže byť lepšie športové auto ako Porsche 911 a zároveň lepší pickup ako Ford F-150. A dodal, že ide o „nakopávača zadkov z budúcnosti“, pričom má byť pickupom, ktorý chcete v prípade, že nastane apokalypsa.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Dizajn Tesly Cybertruck je podľa dizajnéra Renaultu dokonalý
Šéf Tesly naznačil, že by mohli spraviť obojživelný Cybertruck
Tesla mení plány ohľadom zmenšovania Cybertrucku. V hre je ďalší pickup

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár