Tesla Cybertruck News: Video z bežnej premávky, menšia verzia, rezervácie a ďalšie…

3

Radikálny futuristický pickup Tesla Cybertruck je zdá sa hitom internetu, pričom sa neustále objavujú nové a nové informácie. K dispozícii máme zrejme aj prvý záber na toto vozidlo v bežnej premávke.

Menšia verzia

Na Slovensku sa začína vo veľkom diskutovať o tom, či na riadenie Tesly Cybertruck postačí bežné vodičské oprávnenie skupiny B. A to samozrejme z dôvodu očakávanej veľkej hmotnosti, ktorá by mohla presiahnuť 3,5 t, čo by znamenalo nutnosť „C-éčkového vodičáku“.

Hmotnosť elektrického pickupu, resp. jeho verzií ale zatiaľ nepoznáme. Potešiť by tak mohlo vyhlásenie Elona Muska, že „pravdepodobne bude mať zmysel urobiť aj menší Cybertruck„, avšak z dlhodobého hľadiska.

„Papierový mramor“

V interiéri Cybertrucku nájdeme palubnú dosku, ktorá podľa tých, čo sa mali možnosť vo vozidle odviesť, pripomína mramor. Teslarati pritom uvádza, že podľa ich informácií ide o „papier“. Ale samozrejme nie o hocaký. Malo by ísť totiž o kompozit, ktorý sa vyrába pri extrémne vysokej teplote. Vďaka tomu je veľmi pevný a odolný.

Minimálne 250 000 rezervácií

Elon Musk začal pár dní po predstavení svojej novinky Tesla Cybertruck zverejňovať informácie o počte rezervácií. Po necelých dvoch dňoch od pustenia oznámil šéf Tesly číslo 146 000. Po 4 dňoch to bolo 200 000 a po 5 dňoch 250 000 rezervácií. Zdá sa teda, že aj napriek kontroverznému dizajnu je o tento elektromobil záujem. Rezervácia však samozrejme ešte neznamená objednávku vozidla.

Plameňomet ako doplnková výbava?

Fanúšikovia Elona Muska určite vedia, že na podporu svojej mladej firmy The Boring Company spustil minulý rok predaj „párty“ plameňometu. Všetkých 20 000 kusov sa pritom vypredalo za 4 dni. A aj keď to bude znieť ako vtip, podľa Muska by mohol byť plameňomet súčasťou doplnkovej výbavy pickupu Tesla Cybertruck. Ako ho poznáme, nie je to nič nereálne.

Video z reálnej premávky

Používateľ Instagramu „chicago_roy“ dnes zverejnil zrejme prvé video Tesly Cybertruck z bežnej premávky. Podľa Teslarati bolo pravdepodobne zaznamenané v Crenshaw Blvd., teda v ​​blízkosti ústredia ďalšej Muskovej spoločnosti SpaceX, ktorá sídli v meste Hawthorn, Kalifornia. Mohlo by sa pritom zdať, že ide o render, vzhľadom na to, ako vozidlo na ceste pôsobí. Nuž, v dnešnej dobe si už nemôžeme byť ničím istí.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvé zvezenie v Tesle Cybertruck: Aké sú dojmy novinárov?
Tesla Cybertruck je z rovnakého nepriestrelného materiálu ako vesmírna loď SpaceX
„Súboj“ Tesly Cybertruck a Fordu F-150 vraj nebol fér. Bude sa opakovať

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. plamenomet by som urcite prijal, ale takyto:
    …ychlyauta.cz/auta/drasticke-zabezpeceni-au…
    viem si predstavit pouzitie napriklad pri kontrole lekarniciek kalinakovymi, sorry, akoze sakovej oficialne, besnymi psami…

Pridajte komentár