Ako sa jazdí v Tesle Cybertruck podľa automobilového fanatika Jaya Lena?

5

Jeden z najväčších zberateľov áut, Jay Leno, mal možnosť v rámci svojej televíznej relácie vyskúšať prototyp elektrického pickupu Tesla Cybertruck. A to aj v podzemnom dopravnom tuneli Muskovej firmy The Boring Company. Ako na neho zapôsobilo toto „sci-fi“ vozidlo?

Jay Leno je americký spisovateľ, producent, komik, herec a televízny moderátor, ktorý podľa Wikipedie vlastní 169 áut a 117 motoriek. Takže niet pochýb o tom, že ide o jedného z najväčších automobilových nadšencov na svete. Drvivú väčšinu jeho zbierky tvoria „spaľováky“, čo nie je vzhľadom na automobilovú históriu a súčasnosť žiadnym prekvapením.

Vlastní však aj autá s parným pohonom a elektromobily, vrátane Tesly Model S. V nedávnej minulosti sa pritom vyjadril, že „nie je takmer žiadny dôvod, aby ste mali spaľovacie auto, pokiaľ nevykonávate diaľkové prepravné služby.“

Leno je okrem iného aj producentom a moderátorom vlastnej motoristickej relácie Jay Leno’s Garage. A v rámci nej mal nedávno možnosť vyskúšať prototyp elektrického pickupu Tesla Cybertruck, a to za „asistencie“ Elona Muska.

Televízny „výstup“ z tejto jazdy sa bude vysielať neskôr, avšak Lenove dojmi zo Cybertrucku sme čiastočne spoznali už teraz. A to vďaka podcastu Spike’s Car Radio, v ktorom bol Jay Leno hosťom a v ktorom dostal otázku, ako sa jazdí v pickupe od Tesly.

„Ostatné autá robí staromódnymi“

„Je to veľmi podobné Tesle. Je to veľmi rýchle, veľmi zaujímavé. Niektorí ľudia majú radi dizajn vozidla, iní nie. Jedna vec, čo robí, je, že mení vaše vnímanie pickupov, ktoré vyzerajú rovnako od…? 1930? Tie majú v zásade obrovskú masku chladiča s nejakou formou prvkov pôsobiacich agresívne. Toto (Cybertruck) vyzerá inak ako všetko, čo ste doteraz videli,“ povedal Leno a dodal, že pri Cybertrucku pôsobia všetky autá staromódne, píše Teslarati.

Jazda v tuneli The Boring Company

Počas skúšobnej jazdy zobral Muska Lena (zrejme neplánovane) do rozostavaného podzemného tunela, za ktorým stojí jeho firma The Boring Company a ktorého hlavným prínosom bude vyhnutie sa dopravným zápcham, tvoriacim sa v rámci bežnej premávky.

Musk si pritom nebol istý, či sa tam Tesla Cybertruck vôbec zmestí. Napokon sa však nedokončeným tunelom previezli rýchlosťou 80 – 97 km/h, pričom po stranách vozidla bol podľa Lena voľný priestor vraj len okolo 1/4 palca (cca 0,64 cm).

Tak tejto časti Jay Leno’s Garage sa naozaj nevieme dočkať a zrejme nebudeme jediní.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Cybertruck dokáže na chvíľu „plávať“, hovorí Elon Musk
Musk prezradil najväčšie zmeny, ktorými doteraz prešla Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck je „vypredaná“ na 3 – 4 roky dopredu a lepšia ako si myslíme

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Voziť sa v tuneli rýchlosťou 80 až 97 km a mať po stranách priestor 6,4 mm… Já ti nevím, Karle.
    To nezvládne ani žiadna navigácia, to sa museli snáď pohybovať po super presných koľajniciach, alebo čo…

Pridajte komentár