Nová „špionážna“ fotografia interiéru Tesly Cybertruck nás vracia späť

2

Tesla uvádza, že dizajn prototypu modelu Tesla Cybertruck prezentovaného v ostatnom období je veľmi blízky sériovej verzii. Otázkou však stále je, aký bude jeho interiér. A aktuálne zverejnená fotografia môže naznačovať, že finálny interiér bude bližší alfa-prototypu z roku 2019 ako neskôr pozorovaným testovacím prototypom.

Tesla Cybertruck na prvý pohľad zaujme predovšetkým svojím kontroverzným dizajnom. Mnohí ho zdá sa dokonca nenávidia, iní zas milujú. Každopádne drvivú väčšinu času trávia vodiči vo vnútri vozidla a nie pozeraním na vozidlo z vonku. Preto je tiež dôležité, ako pôsobí jeho interiér.

Na túto otázku je však v prípade finálnej verzie Cybertrucku podstatne menej „odpovedi“ ako ohľadom dizajnu exteriéru. Tesla síce z časti ukázala interiér svojho elektrického pickupu na produktových fotografiách alfa-prototypu z roku 2019, neskoršie zábery testovacích prototypov však naznačovali pomerne veľké zmeny.

Americká televízia KSBW zverejnila v polovici minulého roku zábery testovacieho prototypu, ktoré ukazovali interiér pôsobiaci konvenčnejším a nie tak chladným dojmom ako interiér alfa-prototypu. Palubná doska nebola zďaleka taká hranatá a namiesto imitácie bieleho mramoru sa zdalo, že je zhotovená z bežnejšie vyzerajúcich materiálov.

Veľmi významnou a zrejme v rámci širokého okruhu záujemcov aj vítanou aktualizáciou bola prítomnosť digitálneho prístrojového štítu pred vodičom. Iný bol aj volant typu „yoke“. S najväčšou pravdepodobnosťou išlo o volant z vynovených modelov S a X. A zmien sa zrejme dočkali aj „lakťová opierka“ a predné sedadlá. Volant či bežné sedadlá však mohli byť len dočasnou výpožičkou.

A to čisto teoreticky naznačuje aj aktuálna fotografia modelu Tesla Cybertruck vystaveného v rámci nedávneho podujatia Tesla Investor Day, ktorú zdieľal napr. aj účet TeslaDirty. Ako máme možnosť vidieť, pomerne čerstvo zaznamenaný Cybertruck má napr. originálny „hybridný“ volant, vo vnútri pôsobí „hranatejším“ dojmom ako model na záberoch od KSBW, ale hlavne, čo mnohých zrejme sklame, neobsahuje digitálny prístrojový štít vodiča. Vozidlu pritom chýbajú aj páčky po stranách volantu, čo naznačuje ovládanie na spôsob modelov S a X.


Samozrejme, aj aktuálnu fotografiu interiéru Tesly Cybertruck treba brať s rezervou, keďže nevieme či zobrazuje prototyp blízky sériovému vozidlu. Každopádne je v zhode s tým, čo na margo interiéru v marci tohto roku uviedol Matthew Donegan-Ryan na základe rozhovoru so zamestnancami Tesly.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Cybertruck news: Dostupné verzie, funkcie, rozmery, interiér, výbava, príslušenstvo a iné
Tesla Cybertruck príde na trh s inými cenami aj špecifikáciami, hovorí Elon Musk
Tesla Cybertruck bude vyrobená z nového patentovaného kovu – zrejme nepriestrelného

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Dizajn exteriéru Cybertrucku je otrasný! Všetky interiéry Tesiel sú veľmi chladné a neosobné. Mne to veľmi vadí! Ale kým kupci kupujú Elon si nerobí starosti! História Cybertrucku je už dlhšia ako mexický alebo turecký TV seriál! Tak čo s tým !!!

Pridajte komentár