Aktuálny interiér Tesly Cybertruck je iný ako na fotografiách alfa-prototypu

9

Aktuálne sa objavili fotografie interiéru testovacieho prototypu elektrického pickupu Tesla Cybertruck. Ten sa pritom do značnej miery líši od oficiálnych fotografií alfa-prototypu.

Elektrický pickup Tesla Cybertruck po predstavení prototypu vyvolal kontroverzie vďaka svojmu naozaj netradičnému dizajnu. Hranaté línie sa pritom preniesli aj do interiéru vozidla. Aktuálne sa však zdá, že tých by mohlo byť v rámci vnútrajšku sériovej verzie značne menej.

Ako upozornil Sawyer Merritt, vďaka televízii KSBW sú k dispozícii nové zábery interiéru prototypu, ktorý sa preháňa po cestách a zúčastňuje podujatí. Ten už na prvý pohľad pôsobí konvenčnejším a nie tak chladným dojmom ako interiér alfa-prototypu vyobrazený na oficiálnych fotografiách.

Palubná doska nie je ani zďaleka taká hranatá a namiesto imitácie bieleho mramoru sa zdá, že je zhotovená z konvenčnejších materiálov. Veľmi významnou a zrejme v rámci širokého okruhu záujemcov aj vítanou aktualizáciou je prítomnosť digitálneho prístrojového štítu pred vodičom. Na oficiálnych fotografiách alfa-prototypu pritom nenájdeme žiadny, tak ako v prípade modelov Tesla Model 3 a Model Y.

Iný je aj volant typu „yoke“. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o volant z vynovených modelov S a X. A zmien sa zrejme dočkali aj „lakťová opierka“, čo je vlastne zadná časť sklopeného stredného sedadla, ako aj predné sedadlá vo všeobecnosti. Volant či bežné sedadlá by však mohli byť len dočasnou výpožičkou.

Spomínané zmeny samozrejme nemusia vypovedať nič o tom, ako bude vyzerať interiér sériovej verzie modelu Tesla Cybertruck, ktorý má ísť do výroby budúci rok. Minimálne istý náznak smerovania v oblasti dizajnu interiéru by to však mohol byť.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Výkon nabíjačiek Tesla Supercharger sa má zvýšiť na 324 kW + redizajnovaný Cybertruck
Šéf Tesly ohlásil novú 4-motorovú verziu Cybertrucku a nové „vychytávky“
Tesla Cybertruck dostane natáčanie zadnej nápravy a zrejme aj solárny systém

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

9 komentárov

  1. Jozef Kotík on

    Koľkáty „budúci rok“ v poradí je to tentokrát uvádzaný „budúci rok“, kedy má ísť TESLA CYBERTRUCK do výroby?
    Ono ale v podstate každý rok, ktorý ešte len nastane, je budúci rok. Či už je to rok 2035, 2048, alebo trebárs 2023…

Pridajte komentár