V EÚ sa predáva Tesla Cybertruck, ktorá má byť legálna na našich cestách. Stojí majland

9

Na najväčšom inzertnom portáli v Nemecku sa objavila ponuka na Teslu Cybertruck, ktorá má byť upravená tak, aby mohla jazdiť po európskych cestách. Cena za toto údajné vozidlo je pritom niekoľkonásobne vyššia, ako je bežné.

Používateľ siete X „Tesla_Adri“ zverejnil odkaz ponuku, v rámci ktorej má byť na predaj Tesla Cybertruck. Tá je pritom zaujímavá tým, že pochádza z Nemecka a ponúkaný Cybertruck má byť údajne legalizovaný pre cesty v EÚ.

Inzerent má pochádzať z Mníchova a ponúkané vozidlo má byť dovezené z USA. Má ísť o limitovanú edíciu  „Foundation Series„ verzie AWD. Tá štandardne ponúka pohon oboch náprav, výkon 448 kW, kr. moment 10 081 Nm, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,3 s či odhadovaný dojazd 547 km (EPA). A uvádzacia limitovaná edícia Foundation Series má navyše viacero špeciálnych aj príplatkových doplnkov.

Údajné úpravy

Inzerent tvrdí, že vozidlo dovezené z USA bolo upravené tak, aby mohlo legálne jazdiť po európskych cestách. Úpravy sa pritom majú týkať svetlometov, nabíjacieho portu či prednej časti z hľadiska bezpečnosti. A aj kvôli tomu si inzerent za toto vozidlo pýta 485 000 €. V USA sa pritom tento model predáva za 99 990 $ (cca 93 000 €) bez DPH.

Pozor na podobné ponuky

Ohľadom tejto ponuky by sme však boli veľmi opatrní, pretože môže ísť podvod. A to nielen kvôli tomu, že podľa hlavného inžiniera Tesly Larsa Moravyho nie je možné v prípade súčasného modelu Cybertruck splniť európske predpisy z hľadiska vonkajších výčnelkov. V prípade 1,4-milimetrového plechu z nehrdzavejúcej ocele, z ktorého je Cybertruck vyrobený, sa totiž nedajú dosiahnuť vonkajšie výčnelky s vonkajším polomer 3,2 mm, dodal Moravy.

Takže si pre istotou dávajte pozor aj v rámci prípadných ďalších podobných ponúk. A z dôvodu pochybností neuvádzame odkaz na aktuálne spomínanú ponuku. Kto si ju chce zo zvedavosti pozrieť, ten ju zrejme bez problémov nájde na inzertnom portáli Kleinanzeigen alebo môže použiť odkaz zo správy spomínaného používateľa siete X – Tesla_Adri.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Bude sa Tesla Cybertruck predávať v Európe? A čo by mohlo byť prekážkou?
Tesla Cybertruck: Nová drahá limitovaná edícia, spočiatku nižší dojazd, režim brodenia (+plávania?)
Cybertruck: Čo Tesla avizovala v roku 2019 a aká je realita v roku 2023?
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

9 komentárov

 1. Ja som v pohode, mňa nedobehnú, lebo mám nulový záujem !!!! Tu však chcem poukázať na to, čo drží ceny BEV vyššie, ako by mali byť. Výrobcovia a špekulanti počítajú pri cenotvorbe so zvýšeným záujmom o elektroautá, lebo sú in. Ako sa v poslednom čase ukazuje, záujem o BEV poklesol …..

  P.S. Ktorý hlupák kúpi Cybertuck-Bastarda za 5-násobnú cenu?!, potom, tak mu treba!!! 🙂

   • Z mojej úvahy, tak ako som to popísal. Budem rád a vďačný, ak príde niekto s reálnou kalkuláciou ceny BEV, aby nás presvedčil, že tomu tak nie je! Tak trochu to bol môj zámer!

    • P.S. Rád by som videl aj výpočet ceny toho predraženého Cybertrucku za 485.000! A práve pritom ma napadlo, či už samotní výrobcovia BEV pri cenotvorbe „tiež tak trochu nenadnášajú“! 🙂

     Tento problém máme aj s celkovou infláciou po príchode covidu a vojny na Ukrajine! Napr. potraviny. Jedni sa vyhovárajú na druhých! Pritom štát má cez daňové úrady možnosť kontroly, aké má kto náklady, výnosy a zisky, a mohol by všeobecne pranierovať, ktorý sektor má neprimerané/neslušné marže/zisky. Mohol by na základe toho vytvoriť virtuálny obchod základných potravín s férovými cenami pre našu orientáciu. Politici však na to s ….. nemajú čas! Radšej si pridali ku platom „náhrady“!

     ………. a potom sú pre nás aj tie BEV o veľa, o veľa drahšie!

     • Ferova cena? To je co? Skusali sme hovorit do cien 40 rokov… to ste uz boli na svete? Ak nie alebo spomienkovy optimizmus zabral, tak nedavno ten experiment skusali v Madarsku.

     • Súdruhovia ceny rozhodovali a za ne sa predávalo! Ak teraz štát cez daňové úrady pozná skutočné náklady, výnosy a zisky poľnohospodárov, potravinárov a obchodov, vie, ale nesmie zverejniť, kto sa ako nabaľuje! to je predsa iná situácia! Na princípe hodnota za peniaze môže povedať, nie nariadiť, že vajíčko M by malo „férovo“ stáť 14 až 16 centov, liter mlieka 3,5% 80 – 85 centov a tak ďalej! ak budú chcieť výrobcovia a obchod tieto ceny spochybniť, nech predložia svoju kalkuláciu !!!

      V minulosti som počul, že VW zo ziskov v Škode dala málo českým, presunula a vyplácala nemeckým robotníkom !!!

  • Ty si tak múdry, že si si ani nevšimol 10 krútiaci moment podľa článku, ale maj svoj názor, teba nedobehnu, lebo ty si ten najdôležitejší pre všetkých

Pridajte komentár