Tesla ukáže redizajnovaný Cybertruck o mesiac. V hre aj veľká „EÚ-verzia“

2

Sériová verzia pickupu Tesla Cybertruck sa má dočkať mnohých vylepšení. Elon Musk tiež potvrdil, že viacerými drobnými zmenami prejde aj dizajn vozidla. A pripustil, že do Európy by sa mohla dodávať aj pôvodná veľká verzia a nielen „zmenšenina“ pre medzinárodné trhy.

Je zrejmé, že Tesla neustále pracuje na svojom elektrickom pickupe Cybertruck, ktorý sa má dostať do sériovej výroby koncom budúceho roka. A aktuálne Elon Musk potvrdil aj množstvo drobných dizajnových zmien.

Šéf Tesly už dávnejšie avizoval, že elektromobil Cybertruck by sa mohol dočkať zmenšenia či redizajnu exteriéru, v rámci ktorého by sa „zarovnala stredová línia a znížila sa výšku parapetu okna.“ Neskôr však uviedol, že od zámeru zmenšovania upustili.

Neupustili však od myšlienky, že urobia aj druhú menšiu verziu, a to najmä kvôli väčšine medzinárodných trhov, kde by mohlo mať pôvodné vozidlo problém s homologizáciou. Počas Battery Day totiž uviedol, že vozidlo na báze predstaveného prototypu bude určené len pre severo-americký trh. Je však podľa neho pravdepodobné, že urobia „medzinárodnú“ verziu, ktorá bude síce menšia, ale stále „cool“.

V hre aj veľká „EÚ-verzia“

Aktuálne správy ale naznačujú, že Európania by sa mohli dočkať aj „originálnej“ veľkej verzie. Elon Musk totiž na tweet, že väčšina európskych držiteľov rezervácií na Cybertruck nechce menšiu verziu a je si ochotná urobiť nadštandardné vodičské oprávnenie na väčšie vozidlá, reagoval slovami: „Neuvedomil som si, že je to možné. Žiadny problém, ak je možné, aby bol v Európe schválený súčasný dizajn Cybertrucku!“

V Európe však nemusí byť problémom len hmotnosť či veľkosť pôvodnej Tesly Cybertruck, ale aj jej predná časť. Tá by v aktuálnej podobe totiž pravdepodobne nemusela spĺňať bezpečnostné štandardy EÚ z hľadiska ochrany chodcov, minimálne v prípade kategórie M1. Tieto štandardy by však mohli byť iné v prípade vozidiel inej kategórie. Sme teda veľmi zvedaví, ako sa táto záležitosť vyvinie.

Taktiež sme sa aktuálne dozvedeli, že Tesla Cybertruck prešla mnohými drobnými dizajnovými zmenami, vďaka ktorým má byť lepšia. Musk pritom dodal, že fotografií prepracovaného modelu by sme sa mohli dočkať cca o mesiac.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Dizajn Tesly Cybertruck je podľa dizajnéra Renaultu dokonalý
Šéf Tesly naznačil, že by mohli spraviť obojživelný Cybertruck
Ako sa jazdí v Tesle Cybertruck podľa automobilového fanatika Jaya Lena?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár