Tesla Cybertruck príde na trh s inými cenami aj špecifikáciami, hovorí Elon Musk

11

Elektrický pickup Tesla Cybertruck by mal byť modelom značky Tesla s doteraz najväčším počtom rezervácií. Veľké množstvo záujemcov preto s napätím očakáva informacie ohľadom finálnej ceny a špecifikácií sériového vozidla. No a Elon Musk „nemá moc dobré správy“ ohľadom cien, ako sa dalo vzhľadom na súčasnú situáciu vo svete čakať.

Prototyp modelu Cybertruck bol predstavený ešte v roku 2019, pričom spustenie výroby sériovej verzie sa viackrát oneskorilo. Tesla tak mala množstvo času, aby svoju novinku, o ktorej Elon Musk tvrdí, že je to najlepší produkt spoločnosti, vylepšila. Za ten čas sa však tiež udiali veci, ktoré budú mať vplyv na cenu vozidla.

Vývoj vo svete sa podpíše aj na Cybertrucku

Ako upozornil web Insideevs na základe vystúpenia Elona Muska v rámci včerajšieho výročného stretnutia akcionárov, šéf Tesly uviedol, že ceny Tesly Cybertruck boli predstavené ešte v roku 2019, pričom odvtedy sa toho veľa zmenilo. A dodal, že preto budú odlišné nielen špecifikácie, ale aj ceny.

Musk povedal, že „nerád dáva tak trochu zlé správy“, ale podľa neho sa nedala predvídať až taká výrazná inflácia, akú sme videli, ako aj ďalšie rôzne problémy.

Elon Musk ale, ako je už  zvykom, elektromobil Tesla Cybertruck opäť poriadne vychválil. Aktuálne povedal, že to bude „pekelný produkt“ a „sakramentsky dobrý stroj“. A tiež potvrdil, že výroba elektrického pickupu by mala byť spustená v polovici budúceho roku.

Pôvodné špecifikácie a ceny

Na záver si ešte pripomenieme špecifikácie a ceny, ktoré Tesla zverejnila pri predstavení prototypu modelu Cybertruck v roku 2019. Čo sa týka dostupných verzií, tu nastanú určite zmeny, keďže Musk koncom minulého roka uviedol, že do výroby pôjde ako prvý nový 4-motorový variant. A toto sú pôvodne oznámené verzie:

  • Single Motor RWD: Jeden elektromotor poháňajúci zadnú nápravu, zrýchlenie z 0 na 60 mph (97 km/h): pod 6.5 s, maximálna rýchlosť: 177 km/h, dojazd (odhad): 400+ km (EPA), cena: 39 900 $ (bez DPH)
  • Dual Motor AWD: Dva elektromotory poháňajúce obe nápravy, zrýchlenie z 0 na 60 mph (97 km/h): pod 4.5 s, maximálna rýchlosť: 193 km/h, dojazd (odhad): 480+ km (EPA), cena: 49 900 $ (bez DPH)
  • Tri Motor AWD: Tri elektromotory poháňajúce obe nápravy, zrýchlenie z 0 na 60 mph (97 km/h): pod 2.9 s, maximálna rýchlosť: 209 km/h, dojazd (odhad): 800+ km (EPA), cena: 69 900 $ (bez DPH)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Šéf Tesly ohlásil novú 4-motorovú verziu Cybertrucku a nové „vychytávky“
Tesla Cybertruck má mať prekvapivú aerodynamiku
Aktuálny interiér Tesly Cybertruck je iný ako na fotografiách alfa-prototypu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

11 komentárov

 1. Super! Len aby Teslu Cybertruck „neprečúrali“ iní výrobcovia iných elektrikých pickupov!
  Takže „pekelný produkt“ a „sakramentsky dobrý stroj“ môže byť síce fajn, ale aby sa dovtedy už všetci nevozili na iných produktoch.
  Elon, nezabúdaj na jednu z najdôležitejších veličín – čas, Time, Zeit, время a tak. Viac jazykov bohužiaľ neovládam. Okrem češtiny…

 2. Vážení kolegovia, elektromobily sú symbolom znižovania emisií a tým záťaže životného prostredia! Ich výrobcovia nás však „oslňujú“ najväčšími, najsilnejšími, najlepšie vybavenými a teda najdrahšími modelmi! Pýtam sa, kde zostali myšlienky o výrobe a prevádzke ekologických vozidiel !!!! Miesto jedného Cybertrucku by Tesla mala vyrobiť 3 až 5 „ľudových“ BEV, ktoré stále len sľubuje, a radšej vyrába autá so zbytočne silnou motorizáciou 500 až 1.022 HP !!!

 3. Automobilky, ale nielen tie, vyrabali a vyrabaju hlavne to, z coho dobre zarobia. To je princip normalneho a spravneho podnikania.
  Elon je popri nich svetielko, ktore svieti svojim pristupom k tejto logike pridanim aj inych aspektov okrem zisku. A to je revolucne. Aby vyrabala tesla male polo, potrebovala by tych factoeies este o dost viac, cim by sa stala rovnakym slonom na zmeny, ako su nam dobre zname automobilky. A to vlastne nechceme. Takze nam beznym z vychodneho bloku staci pockat par rokov, kym sa ojazdene tesly zacnu hromadit v bazaroch. Preco chceme za kazdu cenu kupovat nove? Nove auta su pre bohatych, a pre firmy, ktore si tym zvysia naklady a zmensia danove zatazenie. Btw cybertruck za 40k moze ojazdeny lahko stat 20k po par rokoch.. Co podla mna vobec nie je zle ani pre chudobneho slovaka. Nehovoriac o tom, ze o 5 rokov moze 20k euro predstavovat 5 mesacnych platov priemerneho vychodoblokara 😉

Pridajte komentár