Tesla Cybertruck by mohla byť lacnejšia ako konkurent od Fordu, naznačil Musk. A čo jej dojazd?

10

Potom, čo Tesla oznámila prvý vyrobený pickup Tesla Cybertruck, sa začínajú „zahrievať“ očakávania ohľadom tejto novinky. Aktuálne pritom Elon Musk naznačil, že Cybertruck by mohol byť lacnejší ako jeho zrejme najväčší konkurent. A objavila sa aj neoficiálna správa ohľadom možného dojazdu prvej dostupnej verzie.

V prípade očakávaného elektrického pickupu Tesla Cybertruck sú okrem iného otázne aj ceny. Spoločnosť Tesla počas predstavenia prototypu v roku 2019 uviedla, že cena Cybertrucku sa bude pohybovať v rozmedzí 39 900 až 69 900 $ (zrejme bez DPH), a to v závislosti od verzie (Single Motor RWD, Dual Motor AWD, Tri Motor AWD).

Potom koncom roka 2021 Elon Musk povedal, že ako prvá príde na trh úplne nová verzia so 4 elektromotormi („Quad Motor AWD“). Objavili sa pritom náznaky, že to bude na úkor cenovo najdostupnejšej jednomotorovej verzie, o ktorú podľa Tesly nebol na základe počtu rezervácií moc veľký záujem. To by znamenalo, že základom sa stane verzia Dual Motor AWD za 49 900 $.

V auguste minulého roku však Elon Musk uviedol, že máme očakávať iné ako pôvodne oznámené špecifikácie a ceny, keďže pri prvotnom naceňovaní nepočítali s masívnym nárastom inflácie. Takže nad cenami visí otáznik.

Cybertruck lacnejší ako elektrický Ford F-150?

Teoreticky aspoň istú predstavu ohľadom finálnych cien elektromobilu Tesla Cybertruck môžeme získať po aktuálnom tweete šéfa Tesly. Ten totiž komentoval odkaz na článok o znížení cien konkurenčného elektrického pickupu Ford F-150 Lightning slovami, že je to dobré vozidlo, ale „trochu drahé“.

To by čisto teoreticky mohlo naznačovať, že Tesla Cybertruck bude mať lepšie či výhodnejšie ceny. Ford F-150 Lightning sa pritom po aktuálnom znížení cien predáva za 50 000, 55 000, 70 000 a 92 000 $ bez DPH v závislosti od verzie (tie majú pohon 4×4 a dojazd od 364 km do 515 km EPA).

Okrem iného je však pritom otázne, či sa to bude týkať aj porovnania základných verzií oboch elektrických pickupov alebo Musk naznačoval, že to bude platiť v prípade porovnateľných verzií (napr. z hľadiska dojazdu, výkonu a výbavy).

Podľa prvotných informácií od Tesly by pritom mali verzie Single Motor RWD, Dual Motor AWD a Tri Motor AWD ponúknuť dojazd 400+ km, 480+ km a 800+ km (EPA). Tieto hodnoty však nemusia byť aktuálne, keďže ako sme už uviedli, Musk minulý rok oznámil, že Cybertruck príde na trh s inými ako pôvodne avizovanými špecifikáciami.

Dojazd 560 km?

Ohľadom dojazdu modelu Tesla Cybertruck sa aktuálne objavila neoficiálna správa, že prvotne dostupná verzia by mohla ponúknuť dojazd cca 560 km. Stojí za ňou účet „Bearded Tesla„, ktorý sa odvoláva na „dôveryhodné rozhovory s 3 ľuďmi“, takže to treba zatiaľ brať s veľkou rezervou.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Cybertruck news: Dostupné verzie, funkcie, rozmery, interiér, výbava, príslušenstvo a iné
Míľnik: Tesla oznámila vyrobenie prvého elektromobilu Cybertruck
Elon Musk opäť pogratuloval Fordu k novému elektromobilu, o ktorý je veľký záujem. Prekoná Teslu Cybertruck?
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

10 komentárov

 1. Sú to elektrické obludy, pritom sa Ford F 150 aspoň trochu podobá na auto! Cybertuck má dizajn horší ako Velorex ….. A aj sebalepšia technika zabalená do tej plechovej škatule stráca na prestíži! Dúfam, že ich veľa na cestách nestretnem …..

   • cakatel na CT on

    si ma predbehol, presne to som mu chcel napisat, ale nie az tak slusne 🙂 este nevytiahol paty z rodnej dediny ten sedlak…

   • Jožko Kotík, ak chceš vedieť čo je to reakcia na úrovni, tak si prečítaj, čo a ako napísal PIPO !
    Nemáš právo na sprosté, urážlivé nadávky inému človeku, ak sa Ti jeho názor na niečo nepáči! Ja som doteraz čítal všetky Tvoje príspevky, a nikdy ma nenapadlo, aj keď som s niečim nesúhlasil, urážať Ťa!

   • Napísal svoj názor.ty môžeš súhlasiť, alebo nie.namiesto toho si si vytiahol vtáka a užil si si to pri tvojom stupidnom komente.on sa síce nepodpísal, no ty si tiež v priezvisku urobil chybu.chýba ti tam na začiatku ešte jedno ko.

    • Bol som prekvapený, že Jožko Kotík použil také slová, veď moja kritika dotyčných áut nebola spojená s nejakým jeho predchádzajúcim stanoviskom. Aj tak by som mu meno nijako nepredlžoval ….

  • Tieto auta nie sú určene pre EU. Nenazval by som ich „obludy“. Sú určene pre USA trh, a tam je táto veľkosť aut veľmi rozširovaná, kedže najpredavanejši automobil v USA je Ford F150, pričom sa tam dosť používajú aj väčšie picup-y (F350, Dodge RAM 3500)
   Takže to, že my nesme zvyknutý na takúto veľkosť aut neznamená, že inde vo svete nepoužívajú aj väčšie.

   Design je subjektívna vec. Každý ma nejaké estetické cítenie. Nemôžeme odsudzovať lúdi za to, že sa im páčia iné veci a tiež nemôžeme haniť výrobky, ktoré sa nám nepáčia. Proste si to nekúpiš. A či to stretneš na ceste alebo nie, to neovplyvníš a v demokracii ani nezakážeš.
   Po našich cestách jazdi aj Fiat Multipla, VW Lupo a ďalšie škaredé auta a nevidím dôvod to riešiť.

   Osobne by som chcel vlastniť Cybertruck, alebo ho aspoň vidieť naživo a zviesť sa v ňom.

   • Ahoj PIPO! O Američanoch sa dosť často hovorí, že nemajú vkus! 🙂 Pozrime sa na autá 50-tych až 80-tych rokov! Boli to dosť často „obludy“, za ktoré ich ostatný svet často kritizoval! Mnohé sa od vtedy zmenilo! Tradícia veľkých áut v Amerike stále pretrváva, to áno, ale nie je to z hľadiska našej existencie správne, a to mi vadí!

    Nevolám po zákaze ich výroby, nehaním, nepreklínam a sprosto nenadávam tým, čo sa im páčia a čo si ich kúpia ! To len Jožko Kotík a Čakateľ majú príliš červeno pred očami! ……

    P.S. Prajem Ti, aby si sa aspoň raz v Cybertrucku odviezol! Ak by lola príležitosť, aj ja by som sa odviezol, aj keď určite nekúpim !!! 🙂

Pridajte komentár