Šéf Tesly ohlásil novú 4-motorovú verziu Cybertrucku a nové „vychytávky“

3

Elon Musk v ostatnej dobe naznačuje, že elektrický pickup Tesla Cybertruck by mohol byť ich novou technologickou vlajkovou loďou. Tomu nasvedčuje aj aktuálne vyhlásenie, že Cybertruck dostane novú verziu s až 4 elektromotormi a zaujímavé jazdné funkcie.

Čísla rezervácií na elektromobil Tesla Cybertruck naznačujú, že o tento futuristicky vyzerajúci pickup je obrovský záujem. Rezervácií by malo byť značne cez milión, treba však dodať, že ide skôr o špekulatívne odhady, pričom rezervácia samozrejme automaticky neznamená aj objednávku vozidla.

Každopádne Tesla si aj v prípade tohto modelu dáva na čas. Ten mal ísť totiž podľa pôvodných plánov do výroby v tomto období, avšak problémy s rozširovaním produkcie vlastných batériových článkov 4680, ako aj problematický dodávateľský reťazec spôsobili, že novinka od Tesly sa značne oneskorí.

V októbri sa pritom Elon Musk vyjadril, že spustenia výroby futuristického pickupu sa dočkáme pravdepodobne v budúcom roku a hromadnej výroby až v roku 2023. A v ostatnej dobe šéf Tesly opäť začal čeriť hladiny okolo Cybertrucku novými infomáciami, ktoré naznačujú, že Tesla mala a má dostatok času na vykonanie viacerých zmien a vylepšení vozidla.

4 motory a nové funkcie

Aktuálne Musk prostredníctvom siete Twitter uviedol, že Tesla Cybertruck príde na trh najskôr vo variante so 4 elektromotormi. A to je novinka, keďže pôvodne boli oznámené verzie s 1, 2 a 3 motormi. Objavujú sa pritom náznaky, že táto verzia by mohla ísť na úkor základnej 1-motorovej verzie so zadným náhonom. To by nebolo až také prekvapenie, keďže Tesla na základe rezervácií v minulosti uviedla, že mení pôvodný plán a skôr ako 1-motorový variant príde na trh 3-motorový, o ktorý je spolu s 2-motorovým oveľa väčší záujem.

K novej 4-motorovej verzii Elon Musk dodal, že tá bude mať nezávislú, ultra-rýchlu reguláciu krútiaceho momentu v rámci každého kolesa. A na otázku, či sa tak bude vedieť otáčať na mieste ako tank, čo je mimochodom funkcia, ktorú avizuje Rivian, odpovedal, že nielen to.

Tesla Cybertruck má byť totiž podľa neho schopná jazdiť diagonálne ako krab, a to vďaka natáčaniu zadnej nápravy. Takýto „krabí režim“ pritom už dávnejšie avizuje GM v prípade svojho Hummera EV. Tesla sa tak zrejme inšpirovala od svojich konkurentov, čo je netypické, keďže doteraz to bolo vždy naopak. Ale dobre, takéto funkcie rozhodne môžu pomôcť tomuto kolosu na kolesách z hľadiska manévrovateľnosti.

Technologická vlajková loď?

Šéf Tesly aktuálne tiež uviedol, že Cybertruck bude „šialený technologicky rozbehnutý vlak“, čím nadviazal na svoje slová z pred pár dní. Vtedy tiež povedal, že „Cybertruck sa dostane ďaleko do postapokalyptickej budúcnosti a prinesie túto technológiu do súčasnosti.“

Takže sme veľmi zvedaví, čoho sa v prípade modelu Tesla Cybertruck napokon dočkáme. V minulosti Musk pritom naznačil, že ich elektrický pickup by mohol mať obojživelné schopnosti či inovatívne pokročilé odpruženie, ktoré vozidlu umožní aj jazdu v najnáročnejších offroad pretekoch.

Viac informácií o Cybertrucku sa máme dozvedieť v rámci zverejnenia hospodárskych výsledkov Tesly za tento kvartál. Číže niekedy na prelome januára/februára.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Šéf Tesly naznačil, že by mohli spraviť obojživelný Cybertruck
Extrémne elektromobily od Rivianu sa dokážu otáčať ako tank
Elektrický Hummer EV by mohol umožniť jazdu do boku | „Krabí Režim“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Tesla už z podstaty svojho podnikania, keď jej reklamnými kampaňami sú jej technologické a dizajnérske inovácie, musí prísť s niečím, čo nikto nemá a roky nebude mať. Ja si myslím, že to opäť dá.

Pridajte komentár