Štvorkolka Tesla Cyberquad je stále v hre, naznačuje nová žiadosť o ochrannú známku

2

Pri predstavení prototypu elektrického pickupu Tesla Cybertruck sme sa dočkali aj prekvapenia v podobe elektrickej štvorkolky Tesla Cyberquad. O tomto vozidle sme však odvtedy moc nepočuli. Avšak nedávna žiadosť o registráciu ochrannej známky naznačuje, že toto na Teslu netradičné vozidlo by sa mohlo dostať na trh.

Keď sa už zdalo, že je koniec podujatia, v rámci ktorého spoločnosť Tesla predstavila prototyp pickupu Cybertruck, Elon Musk len tak mimochodom uviedol, že vyrobili ATV (all-terrain vehicle). Následne sa zo zákulisia „vyrútila“ elektrická štvorkolka.

Jazdec potom zastal pred elektromobilom Tesla Cybertruck, aby mohol spustiť jeho nakladaciu plošinu. Následne vyšiel s vozidlom, ktoré sa neskôr aj na základe žiadosti o registráciu ochrannej známky začalo nazývať Tesla Cyberquad, na korbu pickupu.

Šéf Tesly krátko potom potvrdil, že ich 2-miestna elektrická štvorkolka bude najskôr dostupná ako voliteľná možnosť k pickupu Tesla Cybertruck. A pár mesiacov na to sa vyjadril, že cieľom je, aby bola táto elektrická štvorkolka dostupná v rovnakom čase ako pickup.

Odvtedy však bolo na tému elektrickej štvorkolky Tesla Cyberquad, o ktorej takmer nič nevieme, v podstate ticho. Až žiadosť o zaregistrovanie ochrannej známky „Cyberquad“ z pred niekoľkých dní v rámci úplne inej kategórie ako sú vozidlá, rozvírilo hladiny okolo tohto možného budúceho produktu spoločnosti Tesla.

Možný Cyberquad „merch“

Aktuálna žiadosť, na ktorú upozornil web Teslarati, sa vzťahuje na kategórie odevov a obuvi. To naznačuje, že by sme sa mohli dočkať elektrickej štvorkolky Tesla Cyberquad, keďže príslušný „merch“ či funkčné odevy a obuv „Cyberquad“ by nedávali zmysel bez samotného vozidla. Zaujímavé tiež je, že Tesla podľa Teslarati stále nedisponuje ochranou známkou „Cyberquad“ na vozidlo, pretože Tesla nedodala všetky potrebné náležitosti. V apríli tohto roku pritom požiadala o „predĺženie času na podanie vyhlásenia o použití“.

Takže je možné, že Tesla stále nemá jasno ohľadom svojej elektrickej štvorkolky. Posunutím spustenia výroby pickupu Cybertruck na koniec budúceho roka však v tejto veci zrejme získala ďalší čas na rozmyslenie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Patenty naznačujú, že Tesla Cybertruck by mohla mať dojazd skoro 1 000 km
Tesla Cybertruck dostane natáčanie zadnej nápravy a zrejme aj solárny systém
Tesle bol schválený patent ohľadom laserovej technológie na čistenie sklenených povrchov

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár