Tesla spustila predaj elektrickej štvorkolky „Cyberquad for Kids“

1

Tesla opäť rozširuje ponuku svojho oficiálneho e-shopu, tentokrát o detskú elektrickú štvorkolku „Cyberquad for Kids„. Tá je pritom predzvesťou riadnej štvorkolky, ktorej prototyp bol predstavený v roku 2019 spolu s pickupom Tesla Cybertruck.

Elektrická štvorkolka s maximálnym zaťažením 68 kg pre deti s vekom od 8 rokov je výsledkom spolupráce so spoločnosťou Radio Flyer, ktorá je aj výrobcom elektrických autíčok pre deti s dizajnom terajších elektromobilov značky Tesla. Produkt je potrebné po dodaní ešte zmontovať. Nemalo by to však byť nič náročné.

Tesla popisuje tento produkt ako štvorkolesové vozidlo typu ATV, inšpirované ikonickým dizajnom modelu Cybertruck, ktoré má plne oceľový rám, odpružené sedadlo a nastaviteľné odpruženie so zadnými kotúčovými brzdami a LED svetelnými lištami.

„Cyberquad for kids“ je vybavený li-ion batériou, vďaka čomu má byť vozidlo podľa spoločnosti Radio Flyer 3-násobne rýchlejšie, ako by tomu bolo v prípade oloveného akumulátora. Tesla pritom ohľadom rýchlosti uvádza, že detský Cyberquad má nastaviteľnú maximálnu rýchlosti, a to do 8 km/h (vpred aj vzad) a do 16 km/h. O pohon sa stará elektromotor s výkonom 500 W.

Batéria vozidla má kapacitu 288 Wh (36V) a má zabezpečiť dojazd okolo 24 km na jedno nabitie. Nabitie z 0 na 100 % prostredníctvom domácej zásuvky má trvať 5 hodín. Cena „elektromobilu“ Cyberquad for Kids je 1 900 $ (cca 1 680 €) bez DPH, pričom aktuálne je dostupný len cez americký e-shop Tesly s dodaním v rámci USA.

Čo „dospelácky“ Cyberquad?

Samozrejme mnohých skôr zaujíma riadna „dospelácka“ štvorkolka Tesla Cyberquad, ktorá bola predstavená spolu s pickupom Cybertruck. Pomerne nedávna žiadosť o registráciu ochrannej známky Cyberquad, aj keď na produktové kategórie oblečenia a obuvi, podaná spoločnosťou Tesla, naznačila, že štvorkolka je v hre.

Následne Elon Musk k tejto téme uviedol, že je pravdepodobné, že toto vozidlo pôjde do výroby. A dodal, že tento typ vozidla je výzvou z hľadiska bezpečnosti. Chcú preto urobiť štvorkolku, ktorá je „najmenej nebezpečnou“. Pomôcť tomu má aj batéria, ktorej hmotnosť zníži ťažisko vozidla či vyladenie zavesenia kolies.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla spustila predaj ďalšieho nezvyčajného merchu – píšťalky v tvare Cybertrucku
Tesla Cybertruck dostane natáčanie zadnej nápravy a zrejme aj solárny systém
Tesla Cybertruck bude mať bežné „späťáky“, ktoré sa budú dať ľahko odstrániť

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár