Tesla vyhlásila súťaž ohľadom návrhu batérie pre elektrickú štvorkolku Cyberquad

3

Všetko nasvedčuje tomu, že elektrická štvorkolka Tesla Cyberquad sa naozaj stane realitou. Spoločnosť Tesla pritom v rámci jej vývoja žiada pomoc. Vyhlásila totiž súťaž ohľadom návrhu batérie pre model Cyberquad.

Počas predstavenia prototypu elektrického pickupu Tesla Cybertruck sme sa od Tesly dočkali prekvapenia v podobe elektrickej štvorkolky. Keď sa už zdalo, že je koniec podujatia, Elon Musk len tak mimochodom uviedol, že vyrobili ATV (all-terrain vehicle). A následne sa zo zákulisia „vyrútila“ elektrická štvorkolka.

Jazdec potom zastal pred elektromobilom Tesla Cybertruck a spustil jeho nakladaciu plošinu. Následne vyšiel so štvorkolkou na korbu pickupu.

Musk krátko na to potvrdil, že ich 2-miestna elektrická štvorkolka bude najskôr dostupná ako voliteľná možnosť k pickupu Cybertruck. Pár mesiacov potom sa vyjadril, že cieľom je, aby bola táto štvorkolka dostupná v rovnakom čase ako pickup (ten má prísť budúci rok).

V novembri minulého roku zas Musk povedal, že štvorkolka sa pravdepodobne dostane do výroby. A dodal, že tento typ vozidla je výzvou z hľadiska bezpečnosti. Chcú preto urobiť štvorkolku, ktorá je „najmenej nebezpečnou“. Pomôcť tomu má aj batéria, ktorej hmotnosť zníži ťažisko vozidla či vyladenie zavesenia kolies. Ochranné známky, ktoré si Tesla dala zaregistrovať minulý rok, pritom odhalili, že ich elektrická štvorkolka bude niesť s najväčšou pravdepodobnosťou meno Cyberquad.

„The 2022 World Power Battery Congress“

No a aktuálne tu máme ďalšiu správu, ktorá naznačuje, že sa naozaj dočkáme štvorkolky Tesla Cyberquad. Spoločnosť Tesla v rámci svojho oficiálneho účtu na čínskej sociálnej sieti Weibo totiž oznámila súťaž „The 2022 World Power Battery Congress“, ktorá sa týka integrácie napájacej batérie pre Cybertruck a systému jej manažmentu. „Pretvorte budúcnosti mobility prostredníctvom svojho návrhu batérie,“ dodala Tesla, informuje Tesmanian.

Záujemcovia majú na prihlásenie sa do súťaže takmer 1 mesiac. Predkolo súťaže, ktorá potrvá celkovo 3 mesiace sa uskutoční 19. – 20. mája v Pekingu. Nasledovať budú podujatia v iných čínskych mestách.

Súťažiaci musia počítať s použitím batériových článkov formátu 2170 a majú navrhnúť „ideálny“ batériový pack pre elektrickú štvorkolku Tesla Cyberquad. Súťažiacim pritom bude poskytovať technické poradenstvo 6 expertov spoločnosti Tesla z oblasti výskumu a vývoja. Následne im poskytne spätnú väzbu 10 odborníkov z automobilového priemyslu a oblasti batériových článkov.

Najlepších 10 tímov bude ocenených aj finančne. Víťazný návrh získa 200 000 RMB, čo je v prepočte vyše 28 000 €.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla spustila predaj elektrickej štvorkolky „Cyberquad for Kids“
Šéf Tesly ohlásil novú 4-motorovú verziu Cybertrucku a nové „vychytávky“
Čo hovorí Tesla na 800V architektúru pre elektromobily? Dočkáme sa?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Aj keď nie je technicky nič bližšie popísané o problémoch batérie v štvorkolke, asi to bude tvrdý oriešok, keď Tesla vypísala súťaž z cenou vyše 28.000 Euro !? ….

Pridajte komentár