Tesla prijíma návrhy na nový „čínsky“ elektromobil určený pre globálny trh

1

Čínska pobočka Tesly vyzýva dizajnérov, ale aj „nedizajnérov“ áut, aby jej zasielali svoje návrhy na nový elektromobil značky. Pôjde pritom o globálny model.

Elon Musk začiatkom roka v Šanghaji, pri príležitosti odovzdania prvých elektromobilov Tesla Model 3 „Made in China“ bežným zákazníkom, povedal veľmi zaujímavú vec:

„Myslím, že v Číne zriadime dizajnérske a inžinierske centrum, ktoré by navrhlo originálne vozidlo pre globálny trh. Myslím, že to bude veľmi vzrušujúce. Čína je z hľadiska umenia jednou z najlepších krajín na svete, preto si myslím, že by to ocenil celý svet. Mali by sme to urobiť a my to aj urobíme.“

Krátko na to spoločnosť Tesla zverejnila cez čínsku sociálnu sieť WeChat oznam, že hľadá dizajnérov do novo vznikajúceho čínskeho dizajnérskeho centra a dodala: „Tesla na vás čaká. Tesla s čínskym štýlom obletí svet.“

Kalifornská spoločnosť pritom tiež uviedla, že hľadá dizajnérske talenty, ktoré vytvoria originálne Tesly s čínskym štýlom. A povzbudzovala tých, čo majú odvážne nápady, vrátane „ne-automobilových“ dizajnérov, pretože „Tesla China“ nebude navrhovať len bežné autá.

Návrhy je už možné zasielať

Čínsky majiteľ elektromobilov Tesla (S a X) a fanúšik spoločnosti, ktorý na sieti Twitter vystupuje ako Ray4Tesla, aktuálne upozornil, že Tesla cez svoj účet na WeChat vyzýva dizajnérov, aby jej zasielali svoje práce.

Vo výzve sa pritom tiež píše: „Vaše návrhy sú vítané, aj keď nie ste dizajnérom áut. Je to viac ako auto určené pre vás… Pri svojej dizajnérskej práci na Tesle majte prosím na pamäti Čínu,“ uvádza Teslarati.

Škoda, že Tesla neprezradila konkrétnejšie kritéria, na základe ktorých by sme získali predstavu, čo presne hľadá a chystá. Nenahnevali by sme sa, keby išlo o cenovo dostupný kompaktný hatchback či crossover. A na škodu veci by určite nebol prípadne ešte lacnejší „sub-kompakt“. Skok rovno o 2 triedy nižšie je však zrejme menej pravdepodobný.

Ale ktovie, Tesla možno už pracuje na dávnejšie sľúbenom kompakte, a tak čínsky model určený pre globálny trh môže byť jeho menším nasledovníkom.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk hovorí, že za 2 – 3 roky bude k dispozícii ešte lacnejšia Tesla
Tesla „zabila“ koncept vymeniteľných batérií, čínske Nio však hlási úspech
Čínske elektromobily sú pre Európu hrozbou, varuje predseda Renaultu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár