Nový jazdný režim Chill Mode urobí z Tesly turbodiesel, hovorí Bjorn Nyland

1

Koncom roka 2017 aktualizovala Tesla svoje modely Model S a Model X o tzv. Chill Mode. Ten sa má postarať o plynulú, pokojnú jazdu, čo sa má prejaviť na nižšej spotrebe, zvýšenom dojazde, ako aj nižšom opotrebení pohonného systému. Známemu youtuberovi Bjornovi Nylandovi sa však počas testu moc nepozdával. 🙂

Jedným z najciteľnejších dôsledkov Chill módu je utlmenie reakcií akcelerátora. Podľa Brooksa z DragTimes spomalí tento režim Model S 100D pri akcelerácii na 60 mph (97 km/h) až o 3,2 sekundy. A to zo 4 sekúnd na 7,2 sekundy.

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Zimná „idylka“: Tesla Model X ťahá uviaznutý kamión | VIDEO
Bjorn Nyland ničí svoju Teslu Model X v zasneženom lese a snaží sa pretiahnuť Hummera | VIDEÁ

Mínus „4 valce“

Bjorn Nyland otestoval Chill Mode na svojej Tesle Model X P90DL. Ten podľa neho urobil z jeho výkonného elektromobilu turbodiesel. Pýta sa, prečo by chcel niekto, kto má k dispozícii „šialený“ Ludicrous Mode, používať Chill Mode. Prirovnáva to k vlastneniu „8-valca“, pričom by sa jeho majiteľ chválil, že on využíva pri jazdení len 4 valce.

Priznal však aj klady

Na druhej strane test ukázal, že tento mód by mohol byť vhodný v rámci režimu Autopilota či adaptívneho tempomatu. Taktiež môže pomôcť k bezpečnejšej jazde na snehu či klzkom povrchu. Bjorn si tiež všimol, že Chill Mode môže zmierniť prekĺzovanie kolies na zasneženom povrchu pri jazde do kopca.

Zdroj: Bjorn Nyland cez insideevs.com, titulná fotografia: Tesla 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |