Elon Musk má byť údajne nahradený na poste šéfa Tesly. Zdroj je však pochybný

2

Médiami sa začína šíriť správa, že Elon Musk bude nahradený na poste generálneho riaditeľa (CEO) spoločnosti Tesla niekdajším najvyšším predstaviteľom spoločnosti Tesla China, Tomom Zhuom. Zdrojom tejto správy je čínsky web, s ktorým sa Tesla nedávno súdila. Podľa agentúry Bloomberg však Zhu dostal od Tesly iné poverenie.

Nedávno sme informovali o správe, podľa ktorej má Elon Musk premýšľať o svojom nástupcovi na poste šéfa Tesly, pričom mal uviesť aj jeho meno. Zdrojom týchto informácií je člen správnej rady spoločnosti Tesla, James Murdoch. Ten mal uviesť, že Musk v nedávnych mesiacoch „vlastne“ (neformálne) určil svojho nástupcu na poste generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla, pričom sa tak malo stať vôbec po prvýkrát.

Murchod ale nespomenul žiadne meno. A tak sa v tejto veci začalo špekulovať. Spomínali sa pritom mená Zach Kirkhorn (finančný riaditeľ Tesly), Drew Baglino (senior viceprezident Tesly pre pohonné ústrojenstvo a energetické inžinierstvo) či Herbert Diess (bývalý šéf VW Group), ktorému mal Musk údajne ponúknuť stoličku šéfa Tesly už v minulosti.

Nové meno

Aktuálne na základe správy od čínskeho technologického webu Pingwest, začalo v spomínanej súvislosti rezonovať meno Tom Zhu. Zhu bol niekdajším najvyšším predstaviteľom spoločnosti Tesla China, ktorý naposledy viedol ázijsko-pacifické operácie spoločnosti Tesla.

Čínsky web s odvolaním sa na „zdroje oboznámené so situáciou“ podľa Electreku priamo uviedol, že Zhu nahradí Muska na poste generálneho riaditeľa Tesly. Electrek v prípade tohto webu ale upozornil na to, že ten nedávno prehral súdny spor so spoločnosťou Tesla China, a to ohľadom nepravdivého článku.

Predmetom sporu bol článok, v ktorom sa uvádzalo napr. to, že továreň Tesla Shanghai má problémy s kvalitou, že zamestnanci továrne čelia zlým pracovným podmienkam a že Tesla má v Číne pochybné predajné praktiky. A Tesla tento spor v rámci Šanghajského ľudového súdu nedávno vyhrala, pričom súd mal nariadiť odstránenie článku, uverejnenie priznania, že článok nebol korektný a zaplatenie odškodného.

Rozpor a ďalšia súvisiaca správa

Zaujímavé je, že aktuálny článok od Pingwest ohľadom výmeny Muska na poste šéfa Tesly bol neskôr doplnený o úlohy, za ktoré by mal jeho údajný nástupca Tom Zhu niesť zodpovednosť, pričom na základe nich sa nezdá, že by mal Zhu zastávať pozíciu „globálneho“ generálneho riaditeľa. Jeho pôsobnosť totiž nemá zahŕňať „divízie“ robotiky a autonómneho riadenia a má sa zameriavať najmä na elektromobily.

Na základe aktuálnej správy agentúry Bloomberg sa ale zdá, že aj tieto tvrdenia môžu byť nepresné. Bloomberg uvádza, že Elon Musk mal Toma Zhua poveriť tým, aby pomohol s riadením továrne Giga Texas. Spolu s časťou svojho čínskeho inžinierskeho tímu má pritom dohliadať na rozbehnutie tohto stále pomerne „čerstvého“ závodu. Aj tieto správy sú však neoficiálne, keďže Bloomberg sa odvoláva na nemenované zdroje.

V celom spomínanom kontexte tak s najväčšou pravdepodobnosťou treba brať informáciu o nahradení Elona Muska na poste šéfa Tesly ako obyčajnú fámu, ktorá sa nezakladaná na skutočnosti.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Maarten van Aerde/Tesla Owners Club Belgium/Flickr (CC BY 2.0)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk uviedol, v čom je podstata nového generálneho plánu pre Teslu
Elon Musk by sa mohol pustiť aj do smartfónov, ak Apple a Google odstránia aplikáciu Twitter
Tesla zakladá „hardcore“ oddelenie súdnych sporov v čase údajného sexuálneho škandálu Elona Muska

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Veľa, a ešte k tomu veľmi veľa sa hovorí o Tesle. A to je dobre. Vždy je to lepšie, ako keby po nej „ani pes neštekol“.
    Nedávno bol rozhovor s istým známym úspešným českým spevákom, ktorý spomínal na Karla Gotta:
    Keď som začínal, prišiel som raz za Karlom Gottom a sťažoval som sa mu, že po každom koncerte chodí za mnou obrovské množstvo fanúšikov, ktorí žiadajú autogram, chcú sa so mnou fotografovať a podobne a aké je to hrozne otravné a tak. Karel Gott mi na to povedal – vieš, naozaj je to hrozne otravné, ja to dobre poznám, ale v každom prípade je to oveľa lepšie, ako keby za tebou neprišiel nikto…

  2. Ja to vidím takto: Elon je „telom i dušou“ TESLA! Aj keď už má svoje odrobené, tak sa mu bude z postu CEO ťažko odchádzať! Čím neskôr to bude, tým je väčší predpoklad jeho veľkého vyhorenia, a s tým súvisiacich prípadných zdravotných problémov pri a po odchode! Potom príde otázka, je TESLA bez Muska ešte TESLA?
    Nejaký čas určite, a potom, aj keď názov zostane, začne sa „brúsiť a formovať “ podľa vízií nových CEO! …..

Pridajte komentár