Tesla opäť mení ceny. V Európe zdražuje, doma zlacňuje

3

Spoločnosť Tesla pokračuje v „dynamickom naceňovaní“ svojich elektromobilov. Najskôr doma v USA znížila ceny svojich najpredávanejších modelov – Model Y a Model 3 a krátko na to zdražila tohtoročný európsky a možno aj svetový bestseller Model Y v rámci prvých európskych trhov.

Časté zmeny cien elektromobilov Tesla už nemôžu prekvapiť. Spoločnosť Elona Muska si totiž môže v tomto smere dovoliť pružne reagovať, napr. na vývoj v oblasti nákladov a dopytu, keďže svoje elektromobily predáva zákazníkom priamo.

A aktuálne sa zrejme opäť zmenili trhové či produkčné podmienky natoľko, aby Tesla upravila ceny svojich elektromobilov. Konkrétne modelov Y a 3. Najskôr znížila ceny všetkých verzií týchto modelov s výnimkou tamojšej čerstvej „novinky“ Tesla Model Y „RWD“, informoval pred pár dňami web Teslarati.

Ceny Modelu 3 sa pritom znížili o 1 250 až 2 250 $ (cca 1 180 až 2 120 €), v závislosti od verzie. V prípade Tesly Model Y došlo k zlacneniu o 2 000 $ (cca 1 890 €).

Náznaky „plošného“ zdražovania v Európe?

Nás oveľa viac zaujímajú aktuálne pohyby cien elektromobilov Tesla v rámci európskeho trhu. Teslarati totiž upozorňuje, že k úprave cien došlo minimálne v rámci nórskeho a švédskeho trhu, pričom sa to zatiaľ týka Modelu Y. Tesla pritom väčšinou upravuje ceny v Európe v rámci väčšiny či všetkých trhov, a to postupne.

Takže predzvesťou možného všeobecného zdražovania minimálne Modelu Y na starom kontinente môže byť zvýšenie cien v Nórsku o 20 000 až 24 000 NOK (cca 1 730 až 2 080 €) a vo Švédsku o 15 000 SEK (cca 1 300 €). Teraz tak ceny Modelu Y začínajú v týchto krajinách v prepočte na cca 36 300 €/39 100 (vrátane tamojších poplatkov), resp. 49 400 €. Ceny modelov 3 a Y sa v rámci slovenského konfigurátora zdá sa zatiaľ nezmenili.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla zlacňuje elektromobily aj FSD až o 23 000 €. Vraj si to môže dovoliť
Tesla prerušila sériu rekordných predajov. Model Y je však napredávanejším autom v Európe
Tesla má byť na prahu prelomovej inovácie – karosérie na spôsob hračkárskeho autíčka
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár