Tesla news: Zvýšenie dojazdu aj ceny, zníženie zálohy či nová výbava

0

Spoločnosť Tesla aktuálne urobila viacero zmien, ktoré sa týkajú najmä Modelu 3. Upravila dojazd verzie Standard Plus a zvýšila jej cenu, v rámci verzie Performance ponúka nové disky a chystá špeciálny balík výbavy pre jazdu na okruhoch. A tiež radikálne znížila výšku zálohy za svoje elektromobily.

Záloha už len 100 $, ale…

Portály Teslarati a Electrek upozornili na viaceré novinky z kuchyne spoločnosti Tesla. Tie sa týkajú aj zmeny jej stratégie ohľadom zálohy potrebnej pre dokončenie objednávky. V rámci amerického trhu bolo doteraz nutné vyplatiť zálohu vo výške 2 500 $ na Model 3, resp. min. 4 000 $ na Model S a Model X. V Európe pritom platia podobné sumy.

Po novom budú musieť zákazníci Tesly zaplatiť zálohu vo výške 100 $. Tá je však narozdiel od doterajšieho systému záloh nevratná. Tesla sa tak môže snažiť pokryť prípadné náklady, ktoré by jej mohli vzniknúť v rámci procesu zadania objednávky a jej dodatočného zrušenia. V rámci európskeho konfigurátora neprebehli v tejto oblasti zatiaľ žiadne zmeny, je však pravdepodobné, že sa tak stane neskôr.

Balík „okruhovej“ výbavy

Electrek informuje, že v rámci katalógu náhradných dielov pre elektromobily Tesla unikol dokument, ktorý naznačuje, že Tesla Model 3 bude mať k dispozícii nový balík výbavy „Track Mode Package“. Ten bude obsahovať závodné pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2, nové predné brzdy a krytky kolies z uhlíkových vlákien. Je pritom pravdepodobné, že tento balík bude určený pre verziu Performance, ktorá ako jediná disponuje špeciálnym jazdným režimom „Track Mode„.

Nové disky

Ďalšia novinka sa taktiež týka najvýkonnejšieho variantu Tesly Model 3. Tá je totiž aktuálne dostupná s 20″ diskami „Performance“ vo verzii „Gray“, teda v sivej farbe (presnejšie v tmavo-sivej). Doteraz boli pritom tieto disky strieborné.

tesla model 3 gray performance wheel

Zdroj: Tesla

Zvýšenie dojazdu aj ceny

Tesla tiež upravila dojazd a cenu v rámci oficiálne najdostupnejšej verzie Modelu 3, ktorá nesie označenie Standard Plus. Zmeny sa zatiaľ prejavili len v rámci amerického konfigurátora. Dojazd modelu bol podľa Teslarati zvýšený z 240 míľ (386 km) na 250 míľ (403 km), a to podľa pomerne realistického „amerického“ cyklu EPA.

ZAJAZDI SI NA TESLE

A zdá sa, že to sa prejavilo na cene, ktorá v podobnom ak nie rovnakom období stúpla o 500 $ (bez DPH). Nie je pritom zatiaľ jasné, či Tesla napr. sprístupnila väčšiu časť z celkovej kapacity batérie, zvýšila jej kapacitu (málo pravdepodobné) alebo len skrátka uviedla reálne dosiahnuté hodnoty.

Vieme pritom, že Tesla v minulosti viackrát podhodnotila parametre Modelu 3. Zrejme aby viac odlíšila tento „vstupný“ model od svojich podstatne drahší vlajkových lodí. Sme teda zvedaví, či sa dočkáme v tomto smere aj úprav lokálnych európskych konfigurátorov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model S v prvom priamom súboji s novinkou Porsche Taycan
Tesla predstaví nový elektromobil budúci mesiac, potvrdil Elon Musk
Mateho Rimaca volajú „Elon Musk Európy“. Čo hovorí o Tesle?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár