Tesla plánuje spustenie nového typu prevádzok, tzv. „Tesla Centers“

0

Spoločnosť Tesla plánuje po Tesla Stores a Tesla Galleries či servisných a doručovacích strediskách spustiť nový typ prevádzok, tzv. Tesla Centers. Čo si od nich sľubuje?

Postál Electrek prináša správu, že podľa zdrojov blízkych Tesle, plánuje táto kalifornská spoločnosť spustenie nových „multifunkčných“ prevádzok, a to už tento štvrťrok. Tie majú pritom napomôcť pri zefektívňovaní vnútorných procesov, čo má zlepšiť zákaznícke služby a napomôcť Tesle dosahovať stanovené ciele či nové rekordy.

Tesla prevádzkuje takmer po celom svete rôzne typy prevádzok. Svoje štandardné predajne/showroomy nazýva Tesla Stores, pričom tie poskytujú napr. poradenské služby, či umožňujú vyskúšanie, objednanie, príp. prebratie vozidla.

Existujú však štáty, najmä v USA, kde nie je podľa zákona umožnený priamy predaj automobilov (nutný predaj cez dílerské zastúpenia). Kvôli tomu bola Tesla nútená zriadiť iný typ prevádzok, a to tzv. Tesla Galleries. Tie poskytujú v podstate rovnaké služby ako Tesla Stores, s výnimkou možnosti vytvorenia objednávky. Takže zákazník musí tento proces uskutočniť napr. doma cez oficiálny web Tesly.

Samozrejmosťou sú servisné strediská pre elektromobily značky, pričom Tesla má aj niekoľko doručovacích centier. Jedno z nich nájdeme napr. v holandskom Tilburgu. To jej však zjavne nestačí na zabezpečenie požadovanej efektivity, a tak podľa Electrek chystá spomínané Tesla Centers.

Obídenie obmedzení a zefektívnenie procesov

Má ísť pritom o maloobchodné prevádzky, ktoré by mali Tesle umožniť „obídenie“ niektorých obmedzení a zefektívnenie doručovacieho procesu svojich elektromobilov. Podnetom pre rozhodnutie o realizácii tohto typu prevádzok mohlo byť aj nesplnenie míľnika v podobe 100 000 dodaných kusov vozidiel za 3. kvartál tohto roka.

Tesla pritom dosiahla z tohto hľadiska rekordný štvrťrok, keď dodala 97 000 áut. Avšak na základe uniknutého e-mailu Elona Muska, v ktorom šéf Tesly hovoril o možnom dosiahnutí historického míľnika v podobe 100 000 doručených vozidiel, očakávali akciové trhy jeho naplnenie. Potom, ako Tesla oznámila, že dodala „len“ 97 000 vozidiel, akcie Tesly sa pomerne prudko prepadli, a to aj napriek tomu, že išlo o historický rekord

Len v rámci USA bolo pritom podľa zdrojov „na sklade“ chýbajúcich 3 000 ks, nenachádzali sa však na tých správnych miestach, a tak ich nebolo možné doručiť včas. A práve Tesla Centers majú pomôcť pri efektívnom riadení distribučných tokov a skracovaní času dodávok.

Budú pritom zahŕňať predajné, servisné a doručovacie služby, a to 7 dní v týždni. Taktiež majú umožniť „obídenie“ reštrikcií týkajúcich sa priameho predaja či nedeľnej prevádzky. Nájsť by sme ich mali vo väčšine hlavných metropolitných oblastí.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Na Slovensku sa začala výstavba ďalšej stanice Tesla Supercharger!
Navštívili sme novootvorenú českú predajňu Tesla. Čo sme zistili?
Tesla si vyšla na nákupy. Získala aj spoločnosť Hibar Systems

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár