Prečo Tesla rozšírila štandardnú výbavu a zvýšila ceny Modelu S a Modelu X?

0

Tesla zvýšila ceny svojich prémiových modelov S a X. Zároveň však rozšírila štandardnú výbavu o prvky z príplatkového balíka „Premium Upgrades Package“. V konečnom dôsledku tak vyjdu tieto vozidla lacnejšie. O koľko sa zvýšila cena, čo dostanete „navyše“ a prečo Tesla pristúpila k tomuto kroku?

Cena základnej verzie Tesly Model S sa zvýšila o 2 500 $, pričom teraz stojí 77 000 $. Model X išiel hore o 3 500 $, pričom základná verzia je aktuálne dostupná za 83 000 $. Zmena cien a doplnenie štandardnej výbavy sa týka aj európskych trhov. Model S v rámci nášho regiónu „Other Europe“ teraz začína na sume 74 180 € a Model X na sume 80 680 €.

V konečnom dôsledku sú lacnejšie

Spomínané zvýšenie cien a doplnenie štandardnej výbavy, určite sklame určitú skupinu záujemcov. Na druhej strane, v konečnom dôsledku vyjdu po novom modely S a X lacnejšie. A to z dôvodu, že za balík prémiovej výbavy, ktorý je teraz štandardom, sa predtým priplácalo 5 000 $ (Model S), resp. 6 000 $ (Model X). A keďže Tesla zdražila tieto modely o 2 500 $, resp. 3 500 $, vyjdu tak po zahrnutí novej výbavy lacnejšie.

Nová výbava

Ako sme spomínali, štandardná výbava Tesly Model S a Model X sa po novom rozšírila o prvky balíka „Premium Upgrades Package“. Ten zahŕňal napríklad:

  • vzduchový HEPA filter s tzv. Bioweapon Defense Mode,
  • prémiový audiosystém s 11 „neodymovými“ reproduktormi a 8″ subwooferom,
  • vyhrievaný volant a všetky sedadlá,
  • systém odmrazovania stieračov a trysiek ostrekovačov,
  • či automaticky otvárateľné predné dvere.
tesla cena vybava

Premium Upgrades Package. Zdroj: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model S vyjde v Nórsku v konečnom dôsledku lacnejšie ako Toyota Prius
K údajnému podvodu Tesly v Nemecku, ktorý má stáť jej zákazníkov 4 000 €…
Tesla predstavila plány, ktoré máju zabrániť budúcim servisným “katastrofám”

Tesla to urobila znova. Prečo?

Tesla urobila podobný krok už viackrát. Jej základné modely sú čoraz drahšie, avšak aj vybavenejšie. Naskytá sa preto otázka, prečo to tak robí. Jedným z dôvodov je určite aj väčšia diferenciácia od Tesly Model 3. A to či už z hľadiska výbavy, ale aj ceny. Tesla sama hovorí, že modely S a X sú prémiové a Model 3 patrí do strednej triedy.

Podstatne dôležitejším dôvodom však zrejme je optimalizácia výroby. Menší počet variantov, aj výbavových, znamená vyššiu efektivitu aj zrýchlenie produkcie. Nie je tomu tak dávno, čo bolo napríklad vzduchové pruženie či duálny pohon príplatkovou záležitosťou…

Zdroje: Electrek, Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár