Tesla znížila ceny svojich elektromobilov a zruší bezplatné nabíjanie. Aj v EÚ

1

Spoločnosť Tesla aktuálne znížila ceny svojich elektromobilov. „Zľavy“ sa líšia v závislosti od trhu a konkrétneho modelu. Horšou správou však je, že Tesla má zrušiť bezplatné nabíjanie na staniciach Supercharger pre nových zákazníkov.

Tesla upravuje ceny elektromobilov pomerne často. A aktuálne smerom dole, čo nie je vzhľadom na súčasnú situáciu žiadnym prekvapením. Zdá sa pritom, že Tesla chce v tomto štvrťroku ešte zabojovať a po znovuotvorení hlavnej fremontskej továrne naštartovať predaje svojich elektromobilov.

Podľa portálu Ecomento sa na nemeckom trhu dočkala najväčšieho zníženia ceny Tesla Model S Long Range. Sedan vyššej strednej triedy išiel dole o 3 810 €, a to na 82 000 €. Tesla Model X Long Range zlacnela o 2 710 € na 88 990 €. Cena najpredávanejšieho modelu značky (Model 3) klesla v prípade verzie Standard Range Plus  „len“ o 400 €.

USA s väčšími „zľavami“

Väčšiu radosť Tesla urobila zákazníkom v USA. Veď Tesla Model 3 Standard Range Plus išla dole o 2 000 $ bez DPH (37 990 $ bez DPH). Cena modelov S a X je teraz nižšia minimálne o 5 000 $ bez DPH. Reuters tiež uvádza, že Tesla zníži ceny svojich vlajkových lodí aj v Číne, a to cca o 4 %. Ceny Modelu Y, ktorý sa zatiaľ predáva len v Severnej Amerike, ostávajú nateraz nezmenené.

Slovenský konfigurátor zatiaľ bez zmeny

Pohľad na slovenský konfigurátor Tesly Model 3 aktuálne prezrádza, že ten neprešiel cenovou aktualizáciou. Je však možné, že sa tak stane neskôr. Model 3 si svoju cenu zatiaľ drží aj v Česku. Nie je pritom tomu tak dávno, čo išli v Česku ceny tohto sedanu strednej triedy hore kvôli kurzu českej koruny voči americkému doláru. A to aj o viac ako 100 000 Kč, v závislosti od verzie.

Agentúra Reuters však prináša aj horšiu správu. Spoločnosť Tesla podľa nej uviedla, že novo zakúpené elektromobily Model S a Model X už nebudú mať bezplatný prístup k sieti nabíjacích staníc Tesla Supercharger. Tesla sa tak zrejme snaží aspoň z časti vykompenzovať nižšie marže, ktoré jej prinesie zlacnenie vozidiel.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Farba elektromobilov Tesla môže mať značný vplyv na ich „zostatkovú hodnotu“
Elektromobily by mohli byť v rámci EÚ oslobodené od DPH!
Plne autonómne Tesly by mali stáť podľa Muska 100 až 200 tisíc $

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár