Predseda predstavenstva BMW ocenil prácu Tesly a Elona Muska

0

Nebýva zvykom, aby predstavitelia automobiliek pochválili prácu svojich konkurentov. Čo sa týka Tesly, mnohí výrobcovia áut popierajú jej úspechy alebo ich bagatelizujú. Predseda predstavenstva BMW to však vidí inak.

Nie je tomu dávno, čo v reakcii na poznámku redaktora CNBC, či neotáľala Toyota s nabíjateľnými vozidlami príliš dlho, keďže ju v tejto oblasti výrazne prekonáva Tesla, bagatelizoval jej predajné úspechy výkonný viceprezident spoločnosti Toyota Severná Amerika vyjadrením, že elektromobily Tesla a iné dosiahli v minulom roku trhový podiel nižší ako 1 %.

Predseda predstavenstva BMW Manfred Schoch však v rozhovore pre Manager magazine ocenil prácu spoločnosti zo Silicon Valley, ako aj Elona Muska.

Konkrétne to, že Elon Musk sa pustil do drahého a rizikového projektu výroby vlastných batérií v spolupráci so spoločnosťou Panasonic. A vďaka tomu je dnes Tesla lídrom v tejto oblasti, či už z hľadiska objemu produkcie, alebo výrobných nákladov.

„Spoločnosť Tesla riadi celý hodnotový reťazec. Pochopila elektromobilitu,“ hovorí Schoch. Manažéri nemeckých automobiliek zvyknú ale poukazovať na jej malé či žiadne zisky. Schoch v tejto súvislosti hovorí, že Tesla dosiahla v 3. štvrťroku 2018 zisk 312 miliónov $ pri slušných príjmoch okolo 6 miliárd $.

Dodáva, že BMW dosiahlo zisk 784 miliónov $ pri príjmoch vo výške 21 miliárd $. Pýta sa preto, kto dopadol lepšie? Bola to zrejme narážka na vyššie marže Tesly.

Taktiež povedal, že členovia predstavenstva BMW by sa mali intenzívnejšie zaoberať Elonom Muskom, ktorý mal podľa mnohých už zbankrotovať… Nemali by sa pritom sťažovať na situáciu v priemysle a hľadať dôvody, prečo sa „to“ nedá. Dodal však, že šéf BMW Harald Krüger berie tému elektromobility vážne.

BMW má pomerne slušné portfólio plug-in hybridných modelov a do budúcnosti chystá viacero elektromobilov. Taktiež pracuje na vývoji vlastných batérií, avšak batériové články má v pláne aj naďalej nakupovať od ázijských výrobcov.

Zdroj: Ecomento, titulná fotografia: VehicleVirgins/Youtube  

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BMW a Mercedes údajne chystajú alianciu, najmä kvôli elektromobilite
Tesla Model Y: Nové informácie o možnej cene, dojazde či pohone
Hybridy BMW by mohli jazdiť v mestách “nútene” čisto na elektrinu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár