Slovenská Tesla Group sa podobne ako americká Tesla venuje aj oblasti modernej energetiky

1

Slovenská spoločnosť Tesla Liptovský Hrádok alias „Tesla Group“ rozširuje svoje portfólio o produkty a služby pre modernú energetiku, vrátane batériových úložísk a súvisiacich služieb vedúcich k decentralizácii energetického priemyslu. Nadväzuje tak na svoju americkú menovkyňu, spoločnosť Tesla Inc., ktorú riadi Elon Musk.

Americká spoločnosť Tesla Inc. nie je len o elektromobiloch. Jej poslaním je totiž urýchlenie prechodu na obnoviteľnú energiu. Preto sa angažuje aj v oblasti energetiky, v rámci ktorej poskytuje zariadenia aj služby. Nielen Elon Musk je pritom presvedčený, že energetická divízia by časom mohla automobilovú divíziu dobehnúť či predbehnúť.

A príležitosť v moderných energetických riešeniach, ktoré smerujú k decentralizácii energetiky, vidí aj slovenská spoločnosť Tesla Liptovský Hrádok alias „Tesla Group“ s vyše 70-ročnou históriou. Tá pritom okrem iného v rámci svojej značky Tesla Blue Planet rozšírila svoje portfólio o batériové úložiská a súvisiace služby.

„Súčasný centralizovaný systém výroby a distribúcie bude nahradený konceptom decentralizovaných miestnych hybridných elektrární, ktorý TESLA Group koncepčne aj technologicky rozvíja a vo vybraných krajinách už aj buduje. Preto je dôležité už teraz uvažovať o možnostiach, ako nahradiť tradičné formy dodávky energie moderným spôsobom, čo prináša pravé koncept Hybridných elektrární,“ uvádza Tesla Group prostredníctvom portálu Webnoviny a ďalej vysvetľuje:

Hybridná elektráreň funguje na princípe generovania energie v mieste spotreby s kombinovaným odberom/ dodávkou z/do distribučnej siete, maximalizuje využitie slnečnej energie a vďaka priebežnému uskladňovania elektriny v batériách poskytuje presnú, stabilnú a efektívnejšiu dodávku elektriny a zároveň ponúka nové obchodné modely, prinášajúce spotrebiteľom ekonomické úspory a energetickým operátorom technicko- prevádzkové benefity.“

tesla hybridna elektraren

Koncept hybridnej elektrárne od Tesla Group. Zdroj: Tesla Group

Batériové úložiská

Nás pritom v kontexte svetovo známych batériových úložísk od americkej Tesly – Powerwall, Powerpack a Megapack, po ktorých je veľký dopyt, zaujali batériové úložiská od spoločnosti Tesla Group, resp. jej značky Tesla Blue Planet. Web slovenskej spoločnosti prezrádza, že v jej ponuke nájdeme viacero verzií a variantov pre komerčné a priemyselné využitie.

Batériové portfólio Tesla Group zahŕňa 2 verzie úložísk, ktoré sa líšia aj batériovými článkami. Ternárne batériové články s chémiou NMC, energetickou hustotou 220 Wh/kg, životnosťou 8 000 cyklov či multiplikátorom nabíjania 3C dodáva spoločnosť Kokam. Produkty s týmito článkami majú výkon/kapacitu 100 kW/150 kWh, 170 kW/300 kWh, 300 kW/ 300 kWh a 255 kW/455 kWh.

Za LFP článkami stojí najväčší producent batériových článkov pre elektromobily, a to spoločnosť CATL, ktorá je aj dodávateľom článkov minimálne pre batérie elektromobilov Tesla MIC so „štandardným dojazdom“. Články, ktoré nájdeme v batériových úložiskách od Tesla Group s výkonom/kapacitou 100 kW/180 kWh, 255 kW/300 kWh a 340 kW/600 kWh, majú energetickú hustotu 160 Wh/kg, životnosť 6 000 cyklov a multiplikátor nabíjania 1C.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Liptovský Hrádok sa chystá realizovať aj v oblasti elektromobility
Energetická divízia Tesly získava rešpekt energetických spoločností
Divízia Tesla Energy by vraj mohla mať hodnotu biliónov dolárov

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár