Tesla zarobila predajom Bitcoinu 101 mil. $ a chce byť aj „AI robotickou“ spoločnosťou

0

Zverejnenie kvartálnych hospodárskych výsledkov Tesly a súvisiaci konferenčný hovor s jej investormi prinášajú množstvo zaujímavých informácií nad rámec štandardných finančných záležitostí. A inak tomu nebolo ani v prípade udalosti ku Q1/2021.

Elon Musk totiž okrem iného uviedol, že z Tesly sa podľa neho stane spoločnosť, ktorá bude primárne vnímaná aj ako firma pôsobiaca v oblasti robotiky a umelej inteligencie. „Myslím si, že spoločnosť Tesla bude ľuďmi považovaná nielen za automobilku alebo energetickú spoločnosť, ale z dlhodobého hľadiska aj za AI robotickú spoločnosť, povedal Musk, píše Electrek.

Na ceste k takémuto „titulu“ jej má samozrejme pomôcť aj vývoj robotického, resp. autonómneho riadenia, ktoré je podľa Muska obrovskou skúškou a výzvou v oblasti aplikácie umelej inteligencie v reálnom svete. Autonómne riadenie pritom považuje za jeden z najťažších technických problémov, aké kedy existovali.

Tento druh umelej inteligencie a neurónová sieť musia byť navyše komprimované v rámci malého a veľmi efektívneho počítača so spotrebou 70 až 80 W. A dodal, že podľa neho v Tesle budujú jeden z najsilnejších hardvérových a softvérových AI tímov na svete.

Musk tiež uviedol, že od nuly vyvíjanú množstvo nástrojov, ktoré sa týkajú video labelingu a tréningu neurónovej siete. Pre tréning neurónovej siete pritom Tesla vyvíja jeden z najvýkonnejších superpočítačov na svete, ktorý nazýva Dojo.

Bitcoin už zarába

Tesla vo februári vyhlásila, že do kryptomeny Bitcoin investovala 1,5 miliardy $ a že umožní zákazníkom kupovať svoje elektromobily aj prostredníctvom tohto digitálneho platidla. A aktuálne sme sa dozvedeli, že Tesla v 1. štvrťroku stihla predať zhruba 10 % svojich bitcoinov.

Tým získala 272 mil. $, pričom na základe dát v rámci hospodárskych výsledkov Tesly za Q1 2021 sa zdá, že zisk z tohto predaja sa významnou mierou podieľal aj na jej rekordnom kvartálnom zisku, a to sumou 101 mil. $. Elon Musk v tejto súvislosti cez Twitter uviedol, že „Tesla predala 10-percentný podiel v zásade preto, aby dokázala, že Bitcoin je vďaka svojej likvidite alternatívou k držaniu hotovosti v rámci súvahy“.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektromobily Tesla budú môcť v budúcnosti jazdiť do servisu samé. Zvládli by to však už teraz
Elon Musk hovorí, že autá Tesla budú vybavené umelou inteligenciou typu KITT
Elon Musk: „Elektromobil Tesla môže zarobiť majiteľovi v rámci Robotaxi až 30 000 $ ročne“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár